wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Wielodrożność a Galileo
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-11-03| GIS, Teledetekcja, Firma

Astri Polska będzie nadal wspierać Copernicusa

Firmy Astri Polska i Kapitech uzyskały przedłużenie statusu członka „Copernicus Relays” na następny rok. Raport z dotychczasowych działań prowadzonych przez konsorcjum został pozytywnie oceniony przez Komisję Europejską, która upoważniła je do dalszej promocji programu Copernicus na terenie Polski.


Astri Polska będzie nadal wspierać Copernicusa

„Copernicus Relays” to tytuł przyznawany przez Komisję Europejską lokalnym ekspertom z zakresu satelitarnych obserwacji Ziemi w krajach członkowskich Unii Europejskiej. Ich zadaniem jest dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem w celu promocji wykorzystania danych pochodzących z serwisów programu Copernicus.

– Cieszy nas fakt, że Komisja Europejska doceniła nasze dotychczasowe zaangażowanie w promocję programu Copernicus – powiedział Jacek Mandas, prezes Astri Polska. – W Polsce obserwujemy coraz większe zainteresowanie wykorzystaniem danych satelitarnych zarówno przez prywatne firmy, jak również przez instytucje państwowe i administracje publiczną. Dzięki programowi Copernicus Relays wykorzystanie danych pozyskiwanych za pośrednictwem satelitów obserwacji Ziemi ma szansę zyskać kolejnych zwolenników – podkreślił.

Zespół satelitarnych obserwacji Ziemi Astri Polska na co dzień korzysta z danych pozyskanych za pośrednictwem satelitów Sentinel dostępnych w ramach inicjatywy Copernicus, dzięki czemu jest w stanie rozmawiać z potencjalnymi nowymi użytkownikami o realnych korzyściach płynących z ich wykorzystania. W ostatnich miesiącach firma promowała dane i serwisy Copernicus na licznych konferencjach o zasięgu krajowym, jak i międzynarodowym, poświęconych różnym dziedzinom, takim jak: górnictwo, zarządzanie kryzysowe, przemysł morski.

W ramach programu „Copernicus Relays” konsorcjum firm Astri Polska i Kapitech organizuje i wspiera inicjatywy hackathonów, podczas których pomaga uczestnikom wykorzystywać dane pozyskane z satelitów obserwacji Ziemi. Jako przykład tego typu inicjatyw można wymienić #EOvation City of Future, którego uczestnicy szukali rozwiązań bazujących na satelitarnych obserwacjach Ziemi w kontekście wyzwań stawianych przez współczesne miasta czy ubiegłotygodniowy Warsaw Climathon Challange poświęcony sposobom zmniejszenia ilości smogu i zanieczyszczeń powietrza w Warszawie. Podczas tego ostatniego wydarzenia jeden z zespołów zaprezentował możliwości wykorzystania zobrazowań satelitarnych w celu identyfikacji źródeł zanieczyszczenia powietrza w miastach. Jeszcze w tym roku konsorcjum zorganizuje warsztaty, w ramach których przybliży wszystkim uczestnikom programu Copernicus podstawy wykorzystania oprogramowania Europejskiej Agencji Kosmicznej służącego do przetwarzania danych pochodzących z satelitów obserwacji Ziemi – „ESA SNAP”.

Copernicus jest programem Unii Europejskiej, koordynowanym przez Komisję Europejską we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną i innymi europejskimi instytucjami. Jego celem jest dostarczanie informacji o Ziemi pochodzących z floty satelitów Sentinel oraz rozwijanie serwisów informacyjnych opartych na satelitarnych obserwacjach Ziemi i danych in situ. Serwisy zapewniają użytkownikom wiarygodnych i precyzyjnych informacji w sześciu głównych obszarach tematycznych: monitorowanie środowiska lądowego (Land Monitoring), monitorowanie środowiska morskiego (Marine Environment Monitoring), monitorowanie stanu atmosfery (Atmosphere Monitoring), sytuacje kryzysowe (Emergency Management), bezpieczeństwo (Security) oraz zmiany klimatu (Climate Change).

Źródło: Astri Polska


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt