wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
GEOIDA na spotkaniu IGSM w Newcastle
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-10-13| Teledetekcja, Przetargi

Tylko jeden chętny na lotnicze skanowanie

Kilka dni temu odbyło się otwarcie ofert w przetargu Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii na lotnicze skanowanie laserowe ponad 6 tys. km kw. kraju.


Tylko jeden chętny na lotnicze skanowanie

Zamówienie podzielono na dwie części (nr 8 i 9). Dotyczą one pozyskania chmur punktów oraz numerycznych modeli terenu i pokrycia terenu dla odpowiednio 654 i 743 arkuszy mapy 1:5000 (ich zasięg prezentuje mapa poniżej). Odpowiada to powierzchni 3207 i 3664 km kw. Dane mają być przygotowane w standardzie 2, tj. na podstawie chmury o gęstości 12 pkt/m kw. Prace należy wykonać do końca czerwca przyszłego roku.
Przypomnijmy, że przetarg ten GUGiK ogłosił po odstąpieniu od umów podpisanych z firmą Geomar ze Szczecina. Więcej na ten temat

W postępowaniu wpłynęła tylko jedna oferta na część 8 zamówienia. Propozycja konsorcjum firm MGGP Aero Tarnów i OPEGIEKA Elbląg opiewa na 2,625 mln zł.
Budżet GUGiK dla tej części to 2,063 mln zł.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
To jeszcze jeden https://www.bankier.pl/wiadomosc/Sygnity-chce-w-ci agu-kilku-tygodni-przedstawic-zalozenia-do-planu-r estrukturyzacji-7547556.html

Do zapoznania... https://businessinsider.com.pl/gielda/sygnity-rest rukturyzacja-i-porozumienie-z-wierzycielami/6de8nh c

Do zapoznania... https://businessinsider.com.pl/gielda/sygnity-rest rukturyzacja-i-porozumienie-z-wierzycielami/6de8nh c

szkoda , że się nie rozmawia o firmach, które swoją pozycję na rynku zawdzięczają kontaktom z administracją :)

... uderz w stół a nożyce się odezwą

Poprawka linku http://tiny.pl/gplhb

O proszę tutaj jest opis sytuacji http://geoforum.pl/?page=news

Czyli pogoda była tak zła że nikt niczego nie dostarczył. Czy tylko Geomar ?

do @Pytający Faktycznie analiza ryzyka jest bardzo ważna, bo my przecież umiemy dokładnie sprawdzić warunki np pogodowe które będą za x miesięcy. Gratulacje dla Pani Anety bo ci wszyscy tchórze którzy potrafią tak zawistnie komentować ukrywają się pod pseudonimami bo przecież głupio by wyszło ze jakis ludek z konkurencji, któremu się nudzi po lunchu i zamiast realizować własne projekty krytykuje porażki innych. A przecież aby cos osiągnąć należy próbować. Wiadomo również ze zazdrośnicy z konkurencji nie pogratuluja sukcesów innej firmie, ale poszukają sobie takiego artykułu na geoforum pl i gdzie opisane jest nie nowe osiągniecie ale potknięcie konkurencyjnej firmy. Nie stojąc po żadnej stronie jestem poprostu osoba trzecia, która jest zarzenowana poziomem zawiści w tym kraju. I co kolego siedzisz na pupci nic nie robisz a gdy inni próbują i cos im nie wyjdzie to się ponabijasz?Najśmieszniejsze jest w tym to ze kto się śmieje ten się śmieje ostatni. A prawdziwym powodem do śmiechu jest wasze zazdro

Szanowna Pani Aneto. Mówimy o projektach finansowanych z pieniędzy podatnika i UE które obecnie są zagrożone. I to bynajmniej nie pracownicy tej sytuacji są winni. Brak widać było rzeczywistej i wystarczającej analizy ryzyka która zakończyła się takim efektem. Skoro te projekty są finansowane z pieniędzy publicznych to są również w zakresie publicznego zainteresowania i przekładają się również na wizerunek grupy finansowej w której znajduje się Geomar. To chyba oczywiste. Pani publiczne wypowiedzi również na ten wizerunek wpływają włączając w to wielowykrzykniki i wycieczki personalne.

OOOO janinko, proponuje zamiast sprawdzić dokumentację, sprawdzić stan swojego umysłu, bo nadmierna ciekawość to bardzo niepokojący objaw....

Do Janiny, Droga/drogi Janino, wszyscy pracownicy w GEOMAR ciężko pracują na WSZYSTKICH projektach i TWOJE komentarze są bardzo nie na miejscu, bowiem krzywdzą naszych pracowników!!!!! Możesz nie wiedzieć, ale realizacja projektów fotogrametrycznych jest uzależniona od wielu czynników zewnętrznych, głównie pogody, na którą nawet profesjonalnie działająca firma GEOMAR nie ma wpływu. Proszę zatem albo skupić się na swojej pracy, albo pogłębić wiedzę z zakresu FOTKI.... Pozdrawiam i życzę powodzenia we własnych projektach

Szanowna Janino proponuję abyś się nas zapytała bezpośrednio - wszystkiego się dowiesz, chyba, że ci nie zależy na informacjach ? adres mailowy znajdziesz na naszej stronie www.geomar.pl - zapraszamy. Nie obawiaj się możesz nawet się podpisać z imienia i nazwiska w korespondencji do nas, będzie łatwiej rozmawiać.

do Pytający.. Zwycięzca może być tylko jeden. I chyba go wszyscy znamy.:)

takie ma prawo jako obywatel. Coś się w tej materii zmieniło ? Czy redakcja może w tym roku ogłosić plebiscyt na największe porażki w geodezji w 2017 roku ? Bardzo by to było poczytne. ;)

@janina coś taka ciekawska ?

oczywiście że możesz się dowiedzieć w tym trybie. Jak odmówią ponów wniosek do wiadomości NIK i CBA. Zobaczysz jak szybko i konkretną dostaniesz odpowiedź. Tyle że tego nie da się zrobić anonimowo. ;)

do poprzedniczki nikt się nie odważy wykluczyć. Jedyny sposób to przemówienie do rozsądku karami finansowymi. Ciekawi mnie czy w trybie informacji publicznej w Gugik można się dowiedzieć na jakich warunkach odstąpiono od umów podpisanych z geomarem. Przecież tylko na Geoforum pisano tu o CAPAPach, ortach 10 cm dla miast które zamówił Główny Urząd, lubelszczyźnie, Wrocławiu, kilku powiatach Gorlice, Bochnia, Sącz. Tyle z wyszukiwarki. Nie udało mi się nic znaleźć że coś zostało skończone. Tylko zapowiedzi, że będzie robione. Nie znam jednak terminów końcowych a ich wyszukanie to już większa zabawa na którą mi szkoda czasu. Jeśli ma ktoś wiedzę to proszę o komentarz bo to istotna informacja z punktu widzenia planowania harmonogramu realizacji projektu, który jest dofinansowany z UE. Dla jednych to tylko projekt a dla innych spore wyzwanie rozliczenia i porządku w dokumentacji.

Mam nadzieję że powstanie jakiś sposób aby w przyszłości wykluczać z przetargów nie uczciwych wykonawców

Zamawiający podjął już męską decyzję czy podpisuje czy unieważnia ?

geo "a my, zapamiętaj sobie to, wynajmiemy helikopter na dziesięć godzin za pełną stawkę godzinową od instytucji. "Dziesięć godzin" - słownie. Hochwander: Ale to jest kilkaset tysięcy! Miś: Zapłacimy, zapłacimy! Film zrobi na zlecenie instytucja i zapłacimy. Rachunki mam z Cepelii na dwieście osiemdziesiąt tysięcy - zapłacimy. I nie sprzedamy misia żadnemu muzeum nawet Narodowemu za milion! Hochwander: To znaczy nie chcesz zarobić? Miś: Powiedz mi po co jest ten miś?

to jak będzie zadyma w błocie ? Moje zaproszenie na wieś wciąż aktualne, wpadajcie zrobimy bitkę, piwko puszcze wam po 2 zł, a flaszę po 20. Tylko kiedy ?

a czy ja mogę zadać pytanie nieśmiało...?? Po co oni wogóle te skanowanie robią? Czy tylko z tego powodu, że są pieniądze z UE na to? No proszę mi odpowiedzieć na co i po co komu potrzebne są te opracowania, które i tak za pół roku już będą nieaktualne?

Jak ktoś kładzie projekty unijne biorąc coś czego nie robi to tak. Trudno zrozumieć że trzeba zrobić to do czego się zobowiązało ?

To dawaj tą weryfikację. Zobaczymy kto to tak się udziela pod pseudonimem Indor.

Co Was wszystkich tak boli Geomar? Nie macie innych problemów?

I siądzie taki jeden z drugim wielce znawcy, królowie internetów przekrzykując się jak stado indorów. Firmy powinny weryfikować co ich pracownicy robią w czasie pracy, bo widocznie jest go za dużo. Może po weryfikacji nie będą krzyczeć a jedynie mruczeć pod nosem. Jak pies ogrodnika sam nie ruszy innemu nie da nawet spróbować. Do roboty a nie płakać, że za mało, że kto inny zabrał.

Za niewielkie pieniądze. I wtedy zacznie być zarządzany o wiele lepiej. Niewykluczone że nawet przez tych samych ludzi. :)

Puls Biznesu z 05 10 2017 Zarząd Sygnity analizuje rezygnację z ?niestrategicznych? obszarów. Na sprzedaż mógłby zostać wystawiony np. Geomar. Prawdziwa perełka. Tylko za ile to pójdzie?

Ozjasz tylko firmy składające się z prezesa, komórki laptopa i samochodu mogą wygrać tę nierówną walkę. Wygrywają najlepsi. A jak nie wygrywają to się ponownie przelicza oferty.

Ten kto nigdy nie #$%!!@ł roboty niech pierwszy rzuci niwelatorem. Nie od wczoraj wiadomo że poziom Polskiej geodezji to poziom bagna w którym tylko jedna firma jak trzcina trzyma jakiś tam poziom, zgadnijcie która to.

Chyba się zirytowałeś. Niepotrzebnie. I tak tej roboty nie będzie bo przekracza budżet zamawiającego. I to znacznie. Comarch za mniejszą pazerność został już ukarany. Czas na następnych.

dużo pracy Szanowni. Niektórzy powinni kupić sobie maść na ból du.y. Może wtedy by pracowali a nie całymi dniami siedzieli na forum i pisali co im głowa zakomunikuje.

Jest weekend. Na zdrowie. Jutro sobota. Jeeeedziemy piąteczek!!!!!

Z kad W was tyle szczerosci? Komentrze typu 'zal mi was' pokazuja ze nawet wprawna riposta stanowi nie lada wyzwanie dla tak majetnej w doswiadzczenie firmy, z reszta opluwanie firm na tym forum to norma i tak jak pisal jeden z poprzednikow dostalem raka od czytania tego serwisu. Pozdrawiam

komentarz do komentarzy Szanowni, żal mi WAS, Waszej żółci i nienawiści do świata ... Zacznijcie pracować uczciwie i ciężko jak MY, a z pewnością zaczniecie patrzyć inaczej na otaczający Was świat.

uważam że każda szanująca się instytucja taka jak GUGiK powinna w trybie natychmiastowym nie tylko wyciągnąć daleko idące konsekwencje nie przemyślanych działań ale również dopilnować aby komentatorom geoforum zostało wypłacone zadość uczynienie w związku z tym że od przebywania na tej stronie wszyscy mamy raka. Co do spółki MGGP Aero, to nie będę się wypowiadać bo już tam pracowałem przez parę lat i to na stanowisku kierowniczym, więc wiem co w MGGP Aero piszczy

do AS nastąpiły ale ich GUGiK nie wyklucza ale daje inne roboty wykluczając wcześniej tych którzy są tansi od nich

Wykluczenie? Nie znam szczegółów ale na zdrowy rozsądek można zadać pytanie czy nastąpiły przesłanki do wykluczenia firemki G?9

Czy GEOMAR? Czy władze tej Spółki? Czy właściciele? Czy ktokolwiek poza Zamawiającymi ponosi skutki ich nieodpowiedzialnych działań? Konsekwencje nie powinny być tylko wizerunkowe ale przede wszystkim finansowe.

wiem kto powinien dopłacić Skoro z winy Geomaru GUGiK musiał odstąpić od umów i teraz z uwagi na sytuację rynkową musiałby zapłacić więcej to oczywistym jest regres o odszkodowanie do GEOMARU. To jest abecadło a nie skorzystanie z takiej opcji wyglądałoby na brak dbałości ośrodki publiczne. Ciekawe czy się GUGiK odważy ...

no cóż skoro zamawiający sam się o to prosił to ma.

42 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt