Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-08-25| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Przetargi

GUGiK ponownie zamawia lotniczy skaning wybranych miast

Wobec odstąpienia od podpisanych z firmą Geomar umów na lotnicze skanowanie laserowe ponad 6 tys. km kw. kraju Główny Urząd Geodezji i Kartografii ogłosił kolejny przetarg na te prace.


GUGiK ponownie zamawia lotniczy skaning wybranych miast

Przypomnijmy, że umowy dotyczące części 4 i 5 przetargu zostały podpisane z Geomarem w czerwcu i sierpniu ubiegłego roku. Jak wyjaśnia GUGiK, ponowne rozpisanie tego zamówienia wynika z tego, że Urząd zdecydował się odstąpić od obu kontraktów z winy wykonawcy. W przypadku części 4 odstąpienie jest częściowe (w opracowaniu są dane dla 39 arkuszy), natomiast od umowy dla części 5 odstąpiono całkowice. Na czym polega wina wykonawcy? Tego GUGiK nie sprecyzował, ale można się domyślać, że chodzi o duże opóźnienia w realizacji prac. Jak bowiem informowaliśmy wiosną, do połowy kwietnia tego roku Geomar nie dostarczył zamawiającemu jeszcze żadnych danych.

Ogłoszony właśnie przetarg również podzielono na dwie części (oznaczone tym razem numerami 8 i 9). Dotyczą one pozyskania chmur punktów oraz numerycznych modeli terenu i pokrycia terenu dla odpowiednio 654 i 743 arkuszy mapy 1:5000 (ich zasięg prezentuje mapa poniżej). Odpowiada to powierzchni 3207 i 3664 km kw. Dane mają być przygotowane w standardzie 2, tj. na podstawie chmury o gęstości 12 pkt/m kw.

Prace należy wykonać do końca czerwca przyszłego roku.

Oferty w tym postępowaniu można składać do 6 października.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS