wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geospatial Revolution, odc. 2
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-10-03| Geodezja, Teledetekcja, Sprzęt

Nowy kompletny system UAV dla geodezji

Podczas targów InterGeo 2017 w Berlinie firma FlyTech UAV premierowo zaprezentowała swój nowy produkt dedykowany geodezji i rolnictwu – bezzałogowiec Birdie.


Nowy kompletny system UAV dla geodezji

Lekka, składana konstrukcja umożliwia łatwy transport. Birdie jest gotowy do lotu w zaledwie kilka minut. Precyzyjne sensory oraz długi czas lotu (60 minut) pozwalają na duże pokrycie terenu – nawet do 8 km2 w trakcie jednego nalotu.

Dron występuje w dwóch wersjach: Geo z aparatem Sony A6000 24Mpx oraz Geo+ z pełnoklatkowym aparatem Sony RX1R II 42Mpx i wbudowanym odbiornikiem GPS RTK L1 L2, pozwalającym uzyskać wysoką dokładność, przy ograniczeniu prac terenowych.

Integralną częścią systemu Birdie jest stworzona przez FlyTech UAV stacja naziemna (fot. poniżej) wraz z aplikacją do planowania lotu i zarządzania jego późniejszą trasą – Mission Manager Lite. Dzięki nim użytkownik z łatwością zaplanuje nalot na zadanym obszarze, a przejrzysta checklista przeprowadzi przez najważniejsze do wykonania przed nalotem czynności.

Źródło: FlyTech UAV


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
cena? czy można wypożyczyć? zamówić test? może cena atrakcyjna ale markowy sprzęt to markowy. Faktem jest że rozbicie tańszego mniej boli.

Przewaga Jeżeli chodzi o przewagę konkurencyjną prezentowanego systemu to są to przede wszystkim trzy rzeczy: - wysoka produktywność wynikająca z długiego czasu lotu (60min) i szybkości lotu (20 m/s) - atrakcyjna cena w stosunku do rozwiązań konkurencyjnych takich jak Trimble UX5, Topcon Sirius, SenseFly Ebee - wygoda, łatwość i bezpieczeństwo obsługi, w tym odporność na wiatr do 15 m/s

szyty na miare geodezji , ale czy geodezja do tego dorosła? Ogólnie drony powinni pozycjonować specjalnie na Polskę.

Tylko jak się to ma do standardowych metod? Dlaczego to rozwiązanie jest lepsze? Jest szybsze? tańsze? nie sądze

Cena? Jaki koszt? Przy jakim wietrze mogę zbierać dane? Jaka jest przewaga konkurencyjna?

5 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt