wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-09| Sprzęt, Firma

FlyTech UAV pozyskał dofinansowanie na promocję

Jubileuszowa 500. umowa podpisana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-20 trafiła do produkującej drony firmy FlyTech UAV z Krakowa. Dzięki unijnym środkom spółka będzie prezentować swoje urządzenia na największych międzynarodowych targach w Europie i USA.


FlyTech UAV pozyskał dofinansowanie na promocję

Wczoraj (8 marca) w siedzibie firmy marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa oraz wicemarszałek Stanisław Sorys przekazali umowę Michałowi Wojasowi, prezesowi FlyTech UAV.
– To nie przypadek, że ta umowa została podpisana ze spółką, która jest ucieleśnieniem słowa innowacja. Cieszę się, że dotacja z RPO otwiera firmie FlyTech oraz innym małopolskim przedsiębiorstwom drzwi do tego, by swoje rozwiązania zaprezentować na całym świecie, podczas międzynarodowych targów. W Małopolsce mamy znakomity klimat dla rozwoju przedsiębiorstw, które specjalizują się w zaawansowanych technologiach. Czas żeby pokazać to całemu światu – mówił marszałek Jacek Krupa.

FlyTech UAV to krakowska firma produkująca drony. Jej zespół składający się z inżynierów lotniczych oraz pilotów samolotowych tworzy urządzenia wykorzystywane w geodezji, rolnictwie, energetyce a nawet ratownictwie. Feniks – sztandarowy produkt FlyTech UAV – był wykorzystywany m.in. do zbierania informacji o stanie chronionej przyrody w Ojcowskim Parku Narodowym czy kontroli rozprzestrzeniania się Barszczu Sosnowskiego. Ale drony mogą być też skutecznym narzędziem wspomagającym akcje ratownicze w górach. W tym zakresie firma FlyTech współpracuje z GOPR-em.

Przekazana umowa pozwoli FlyTechowi wziąć udział w międzynarodowych targach i wystawach, na których będą prezentowane bezzałogowe drony: Gryf, Feniks i Birdie. Przedstawiciele firmy wystawią swoje produkty na najważniejszych targach rolniczych AGRA w Słowenii, w których uczestniczy ponad 1800 wystawców z 30 krajów, na targach geodezyjnych Intergeo w Niemczech, które odwiedza ponad 16,5 tys. osób z ok. 100 państw oraz na targach International Drone Expo w Los Angeles w USA. Jednak to niejedyne wsparcie, jakie ta firma otrzymała z RPO. Właśnie realizują nowatorski projekt, który zakłada stworzenie drona przeznaczonego do prowadzenia inwentaryzacji oraz diagnostyki sieci elektroenergetycznych, w szczególności wysokiego i średniego napięcia. Na realizację obu tych projektów firma otrzyma ponad 3 mln zł.

– Drony cieszą się coraz większą popularnością i dostępnością na rynku. Obecnie wykorzystywane są głównie jako urządzenia do odbywania lotów komercyjnych, rekreacyjnych, sportowych czy wykonywania zdjęć lotniczych. Jednak branża dronów jest jedną z najbardziej przyszłościowych gałęzi rynku nowoczesnych rozwiązań technologicznych – przekonuje Michał Wojas, prezes FlyTech UAV.

Źródło: Biuro Prasowe UMWM


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS