wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-22| Geodezja, Teledetekcja, Przetargi

Kolejne dwie umowy na skanowanie zdjęć lotniczych podpisane

Główny Urząd Geodezji i Kartografii rozstrzygnął ostatnie dwie części przetargu na cyfryzację 443 tys. analogowych zdjęć lotniczych.


Kolejne dwie umowy na skanowanie zdjęć lotniczych podpisane

Przypomnijmy, że zamówienie podzielono na trzy części. Umowę na realizację pierwszej z nich podpisano w czerwcu br. Prace za 478 tys. zł wykona firma Geo-Prohaus z Warszawy.

Zgodnie z pierwotnym ogłoszeniem o wyborze najkorzystniejszej oferty (z końca kwietnia br.) dwie pozostałe części miały przypaść Wrocławskiemu Instytutowi Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji (WIZIPiSI), który za realizację każdej z nich zaproponował po 489 tys. zł. W sierpniu GUGiK dokonał jednak ponownej oceny ofert i propozycję WIZIPiSI ocenił na 0 pkt. Za najkorzystniejsze uznano natomiast oferty szczecińskiej firmy Geomar o wartości 740 tys. zł i 758 tys. zł.
Umowy na realizacje części II i III GUGiK zawarł z Geomarem 14 września.

Przetarg jest częścią projektu Centrum Analiz Przestrzennych Administracji Publicznej (CAPAP). W ramach każdej części przewidziano dostawę dwóch produktów: skanów zdjęć (po około 147,7 tys.) oraz plików ze środkami rzutów i metadanymi.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Grubymi nićmi to szyte...

Moi drodzy jako przedstawiciel klasy półśredniej i krwi półczystej mam do was Pany propozycje. Zbierzcie się wszyscy do mnie na wieś, stawiam skrzynkę taniego wina, obalcie ile możecie i później możecie się serdecznie pogodzić albo napierdalal... sztachetami. Mogę też zorganizować walkę w błocie dla Pań bo nie stać mnie jeszcze na chodnik koło sklepiku a to i też bezpieczniej bo się kostką nie zabiją po pijaku. Tak więc zapraszam na wieś, mam nadzieje że obroty wzrosną bo ludzie przyjdą zobaczyć mieszczuchów w akcji :)

Do HAHA tego rodzaju komentarze wystawiają zazwyczaj albo oponenci albo wystrychnięci- obuwie nie gra roli. Maść wskazana dla tych drugich.

HAHA To w umowie za 1500 netto orpócz latania w gumowcach pełnych fekalii i z łopatą po polu macie jeszcze wpisane opluwanie Geomaru? Buahahaha jesteście większymi życiowymi przegrywami niż wypowiadający sie na tym forum Ozjasz Goldberg. hahaha może chcecie maść na ból tyłka buahahahaha. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

MY współpraca może zakończyć się marnie bo te kwoty na kary nie starczą.

@MY Kiedyś cię dopadnie sprawiedliwość championie!

Do życzliwych i nieżyczliwych We are the champion ! A jak ktoś ma z tym problem to serdecznie zapraszamy do współpracy lub na konsultacje psychoterapeutyczne. Łączmy nie dzielmy.

No wlasnie jak to z pzp bo ja się nie znam

a to ciekawostka A to ciekawostka - najpierw GUGiK wypowiada geomarowi umowy na LIDARa nalicza kary a potem zleca inna robote ? a jak to się ma do postanowień prawa zamówień publicznych o wykluczaniu wykonawców którzy wyrządzili szkode zamawiającemu ?

walki byłych wiceprezesów ciąg dalszy.........

POWODZENIA życzymy ;-) zawsze łatwiej zrobić za 750k niż za 490k ...

grubo już latają :o

odpowiedni ludzie na odpowiednich miejscach działają ku chwale ojczyma polskiej fotogrametrii. Niech nam żyje hip hip

Super sprawa, będzie robota.

14 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt