Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-09-22| Geodezja, Teledetekcja, Przetargi

Kolejne dwie umowy na skanowanie zdjęć lotniczych podpisane

Główny Urząd Geodezji i Kartografii rozstrzygnął ostatnie dwie części przetargu na cyfryzację 443 tys. analogowych zdjęć lotniczych.


Kolejne dwie umowy na skanowanie zdjęć lotniczych podpisane

Przypomnijmy, że zamówienie podzielono na trzy części. Umowę na realizację pierwszej z nich podpisano w czerwcu br. Prace za 478 tys. zł wykona firma Geo-Prohaus z Warszawy.

Zgodnie z pierwotnym ogłoszeniem o wyborze najkorzystniejszej oferty (z końca kwietnia br.) dwie pozostałe części miały przypaść Wrocławskiemu Instytutowi Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji (WIZIPiSI), który za realizację każdej z nich zaproponował po 489 tys. zł. W sierpniu GUGiK dokonał jednak ponownej oceny ofert i propozycję WIZIPiSI ocenił na 0 pkt. Za najkorzystniejsze uznano natomiast oferty szczecińskiej firmy Geomar o wartości 740 tys. zł i 758 tys. zł.
Umowy na realizacje części II i III GUGiK zawarł z Geomarem 14 września.

Przetarg jest częścią projektu Centrum Analiz Przestrzennych Administracji Publicznej (CAPAP). W ramach każdej części przewidziano dostawę dwóch produktów: skanów zdjęć (po około 147,7 tys.) oraz plików ze środkami rzutów i metadanymi.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS