Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-08-25| Teledetekcja, Firma, Przetargi

Zwrot w przetargu na cyfryzację zdjęć lotniczych

W ogłoszonym jeszcze w zeszłym roku przetargu Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii na cyfryzację 443 tys. analogowych zdjęć lotniczych dokonano ponownej oceny ofert.


Zwrot w przetargu na cyfryzację zdjęć lotniczych

Przypomnijmy, że zamówienie podzielono na trzy części, przy czym na razie podpisano umowę tylko dla części I (stało się to w czerwcu br.). Prace za 478 tys. zł zrealizuje firma Geo-Prohaus z Warszawy.

Zgodnie z pierwotnym ogłoszeniem o wyborze najkorzystniejszej oferty (z końca kwietnia br.) dwie pozostałe części miały przypaść Wrocławskiemu Instytutowi Zastosowań Informacji Przestrzennej i Sztucznej Inteligencji (WIZIPiSI), który za realizację każdej z nich zaproponował po 489 tys. zł. GUGiK dokonał jednak właśnie ponownej oceny ofert i propozycję WIZIPiSI ocenił na 0 pkt (podobnie oceniono po dwie inne oferty w obu częściach). Za najkorzystniejsze uznano natomiast oferty szczecińskiej firmy Geomar. Część II gotowa jest ona wykonać za 740 tys. zł, a III – za 758 tys. zł.

Przetarg jest częścią projektu Centrum Analiz Przestrzennych Administracji Publicznej (CAPAP). W ramach każdej części przewidziano dostawę dwóch produktów: skanów zdjęć (po około 147,7 tys.) oraz plików ze środkami rzutów i metadanymi. Planowany czas realizacji prac to około 17 miesięcy.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS