wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-22| GIS, Teledetekcja, Instytucje

Nowa ortofotomapa w dolnośląskim geoportalu

Zasoby Geoportalu Dolny Śląsk wzbogaciły się w tym tygodniu o nowe arkusze ortofotomapy wykonanej ze zdjęć lotniczych z 2016 roku o wielkości piksela 0,25 m.


Nowa ortofotomapa w dolnośląskim geoportalu <br />
Kłodzko
Kłodzko

Opracowanie można przeglądać w module „Ortofotomapa”. Oprócz niego znajdziemy tu opracowania z lat: 2006, 2010, 2012 oraz 2013/14. Warto podkreślić, że to ostatnie oferuje rozdzielczość aż 10 cm dla całego województwa.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
no tak "rok to i tak szybko" To może nie zamawiajmy orto z terminem wykonania zdjęć dłuzszym niż 3 miesiące. Terminy w mig się zmienią. I wykonania i kontroli.

Przypuszczenie Bo opracowywano zdjęcia (orientacja i ortorektyfikacja), bo długo kontrolowano zdjęcia. Trochę to tez zależy o zamawiającego. Jeżeli wykonano je dla kontroli dopłat ARIMR to tez nie przedłuża sprawę... rok to i tak szybko. Same zdjęcia już pewnie w zasobie były w 2016...

To smutne że nasz kraj stał się pełny takich mędrców jak Ozjasz - nie znam się, nie wiem jakie są założenia, ale mam dużo do powiedzenia, a najlepiej to jeszcze rzucę w kogoś smrodliwym błotkiem. No cóż tego się raczej nie zmieni, nasza władza takich właśnie hoduje. Mnie natomiast zainteresowało dlaczego dopiero pod koniec 2017 oglądamy materiały z 2016?

Po co marnować kasę na mapę gorszej jakości? Aparaty podrożały przez te kilka lat tak bardzo że teraz to da się już robić zdjęć wysokiej jakości? A może to po prostu ustawione, żeby kasę wyciągnąć?

4 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt