wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-11| GIS, Mapy

Agroturystyka w dolnośląskim geoportalu

Geoportal Dolny Śląsk został wzbogacony o moduł „Agroturystyka i Zagrody edukacyjne”.


Agroturystyka w dolnośląskim geoportalu

Mapa przedstawia lokalizację 97 obiektów agroturystycznych, które zostały laureatami wojewódzkiego konkursu na Najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne oraz działające na terenie Dolnego Śląska zagrody edukacyjne.

Agroturystyka to forma wypoczynku w warunkach zbliżonych do wiejskich. Obiekty agroturystyczne zapewniają nie tylko zakwaterowanie czy wyżywienie, ale również umożliwiają udział w codziennych zajęciach w gospodarstwie, a także różnego rodzaju atrakcje turystyczne, jak jazda konna, wędkarstwo czy wspinaczka skałkowa.

Z kolei zagroda edukacyjna to przedsięwzięcie, w ramach którego realizowana jest między innymi edukacja w zakresie produkcji roślinnej lub zwierzęcej, przetwórstwa płodów rolnych, świadomości ekologicznej i konsumenckiej oraz dziedzictwa kultury materialnej wsi, tradycyjnych zawodów, rękodzieła i twórczości ludowej.

Nowy moduł powstał przy współudziale Wydziału Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego jako element projektu „Rozbudowa Geoportalu Dolny Śląsk – budowa Dolnośląskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej” współfinansowanego ze środków unijnych.

Źródło: UMWD, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt