wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Geoida od GOCE
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-09-07| Geodezja, GIS, Przetargi

Zielona Góra ponownie zamawia GIS

Urząd Miasta Zielona Góra po raz drugi rozpisał przetarg na wdrożenie systemu informacji geograficznej oferującego m.in. internetową obsługę geodetów.


Zielona Góra ponownie zamawia GIS

Przypomnijmy, że pierwszy przetarg na te prace ogłoszono w maju br. Postępowanie jednak unieważniono, gdyż najwyżej oceniona propozycja (o wartości 7,9 mln zł przedstawiona przez Comarch SA) znacznie przekraczała możliwości finansowe zamawiającego (6,0 mln zł). Co ciekawe, wcale nie była to oferta najtańsza – tę przedstawiła firma Sygnity i opiewała ona na 6,01 mln zł.

Ogłoszony właśnie przetarg obejmuje dostawę sprzętu informatycznego oraz oprogramowania, migrację z obecnego systemu GIS na nową platformę, dostarczenie dokumentacji systemu oraz przeprowadzenie szkoleń. Na długiej liście zamawianych produktów są m.in.: moduł umożliwiający prowadzenie geodezyjnej mapy ewidencyjnej i zasadniczej zgodnie z obowiązującymi przepisami, oprogramowanie do obsługi danych planistycznych, ewidencji zabytków i internetowej obsługi geodetów uprawnionych (w tym pobierania danych niezbędnych do wykonania pracy oraz przekazywania jej wyników), a także mobilna aplikacja, która umożliwi mieszkańcom zgłaszanie nieprawidłowości dostrzeżonych w mieście. Prace mają zostać wykonane najpóźniej do końca sierpnia przyszłego roku.

Oferty można składać do 17 października. Kryteriami ich oceny będą: cena (60% punktacji), okres asysty technicznej i nadzoru autorskiego dla oprogramowania aplikacyjnego (20%) oraz skrócenie terminu realizacji zamówienia (20%).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Tak jak zawsze potrzebują produktu za kilka mln który rozwiąże jeden problem, potem kolejnego który rozwiąże następny i jeszcze jeden i tak dalej. I tak od projektu do projektu żyje się na tej wsi.

paradoks tego miasta to z jednej strony fajna lokalizacja, ale z drugiej widać beznadziejny zarządca, który musi koniecznie kupić luksusowe auto składane ręcznie, gdzie dotychczasowe ferrari miało zadziwiająco zbliżoną cenę do budżetu, a bentley dał za wysoką cenę. Pytanie tylko czemu prezydent nie zastanowi się, czy nie taniej byłoby kupić avensisa albo passata (systemy geodezyjne te masowe są co i rusz na gowoforum reklamowane) i resztę kasy przeznaczyć na sensowne cele. Niestety znowu wdrażą jakiś unikat na skalę polską, na który po zakończeniu trwałości projektu nikt im nie da sensownej opieki autorskiej, wiec za 5 lat należy się spodziewać kolejnego zamówienia na "nowy system geodezyjny" oh ah.

2 komentarze

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt