Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2017-08-02 | Sprzęt

Pierwsze lasery liniowo-punktowe Bosch sterowane za pomocą aplikacji

GCL 2-50 C Professional i GCL 2-50 CG Professional to pierwsze na świecie lasery wielofunkcyjne, którymi można sterować za pomocą aplikacji poprzez łącze Bluetooth. Urządzenia umożliwiają łatwe wykonanie prac niwelacyjnych przy odległościach do 50 m (z wykorzystaniem odbiornika).


Ilustracja: Pierwsze lasery liniowo-punktowe Bosch sterowane za pomocą aplikacji

Obydwa nowe lasery rzutują na ścianę jedną pionową i jedną poziomą linię laserową oraz wycentrowane punkty w pionie na podłodze i suficie. Zarówno linie, jak i punkty można zdalnie włączać i wyłączać, dzięki nowej aplikacji Bosch Levelling Remote. Sterowanie za pośrednictwem aplikacji gwarantuje, że ustawienia nie zostaną zmienione po np. przypadkowym dotknięciu urządzenia przez użytkownika. Możliwe jest także operowanie laserem w miejscach trudno dostępnych, w których precyzyjne ustawienie urządzenia wymaga dużego wysiłku. Dzięki temu praca na budowie idzie szybciej, a rezultat jest bardziej precyzyjny. Za pomocą aplikacji użytkownicy mogą także ustawić poziom jasności linii, aby poprawić ich widoczność lub zmniejszyć zużycie energii akumulatora. W aplikacji odczytamy także stan naładowania akumulatora i wybierzemy tryb pracy. Program Bosch Levelling Remote można pobrać bezpłatnie w sklepie Google Play Store oraz Apple App Store. Wchodzi ona także w skład aplikacji Bosch Toolbox.

Większą elastyczność pracy zapewnia użytkownikom zmechanizowany, uniwersalny uchwyt RM 3 Professional, którym można sterować zdalnie za pomocą aplikacji lub pilota RC 2. Zarówno aplikacja, jak i pilot pozwalają z dokładnością co do milimetra ustawić pozycję lasera wielofunkcyjnego. Jest to pomocne przede wszystkim w sytuacji, gdy użytkownik znajduje się w znacznej odległości od urządzenia lub stoi na drabinie. Uchwyt jest zasilany z tego samego źródła energii co laser wielofunkcyjny, a jego montaż jest niezwykle wygodny – wystarczy wsunąć laser w uchwyt i jest on gotowy do użycia. Obydwa lasery są dostępne także w wersji z obsługiwanym ręcznie uchwytem RM 2 Professional. Uchwyty uniwersalne można przykręcić do ścian wykonanych w suchej zabudowie lub do drewnianych belek, umieścić na metalowych powierzchniach za pomocą wbudowanych magnesów lub zamocować do profili.

Nowe modele laserów różnią się kolorem linii laserowych: model GCL 2-50 C Professional wyświetla czerwone, zaś w GCL 2-50 CG Professional linie są rzutowane przez zieloną diodę laserową. Zielone linie są nawet czterokrotnie lepiej widoczne, co przydaje się zwłaszcza podczas pracy w jasnym otoczeniu. W odróżnieniu od starszych rozwiązań wykorzystujących konwersję koloru wiązki z czerwonego na zielony, zielona dioda laserowa wyróżnia się wyższą mocą i dłuższą żywotnością, a także bardziej kompaktową konstrukcją.

Obydwa lasery wielofunkcyjne są wszechstronne i można je wykorzystywać do szeregu zadań związanych z wykańczaniem wnętrz, na przykład do przenoszenia punktów pionowych instalacji elektrycznych lub zaznaczania punktów odniesienia przy stawianiu ścianek gipsowo-kartonowych albo montażu gniazd elektrycznych. Zachowane zostały sprawdzone funkcje, jak np. funkcja nachylenia do pozycjonowania elementów pod kątem – przydatna np. podczas montażu poręczy schodów. Intuicyjny panel z przyciskami zapewnia łatwą obsługę, a dokładność niwelacyjna wynosząca ±0,3 mm/m gwarantuje precyzyjny rezultat pracy.

Obydwa urządzenia posiadają funkcję automatycznej niwelacji i w ciągu niespełna czterech sekund niwelują nierówności podłoża w zakresie do ±4 stopni. Można je zasilać do wyboru wymiennym akumulatorem 12 V z programu osprzętu profesjonalnego lub w połączeniu z dodatkowym adapterem do baterii AA1 Professional – czterema bateriami alkalicznymi AA. Akumulator jest kompatybilny ze wszystkimi elektronarzędziami profesjonalnymi 10,8 i 12 V firmy Bosch.

Źródło: Bosch


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



zobacz też:

Cubit, czyli znacznie więcej niż dalmierz

Amerykański startup Plott pracuje nad urządzeniem Cubit, które ma znacznie ułatwić pomiary pomieszczeń.

Nowy dalmierz z Bluetooth i aplikacją do przenoszenia danych

Z dalmierzami laserowymi Bosch PLR 30 C i PLR 50 C wykonanie potrzebnych pomiarów jest...


wiadomości

NaviGate Sp. z o.o.
Kraków

NaviGate – Oddział Warszawa ul. Gościnna 7, 05-082 Blizne Łaszczyńskiego k. Warszawy, tel. 22 270-15-54 ODBIORNIKI GNSS RTK, TACHIMETRY ELEKTRONICZNE I ZROBOTYZOWANE, BEZZAŁOGOWE STATKI POWIETRZNE (DRONY), SENSORY Sklep Serwis...

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-07 | KRAKÓW
Space Connect Meetup Kraków 2025. Technologie kosmiczne w służbie innowacji
Space Connect Meetup to cykliczne wydarzenie łączące sektor kosmiczny z pozostałymi branżami. W...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Jak oszukać GPS?
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
kątnica z lunetą to po prostu astrolabia?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Bogdan Ney (1935-2020)

Bogdan Ney (1935-2020)
Wybitny naukowiec, wieloletni dyrektor Instytutu Geodezji i Kartografii oraz członek wielu gremiów geodezyjnych. Zakres działalności naukowej profesora Bogdan Neya był bardzo obszerny i obejmował zagadnienia związane z badaniami w zakresie teorii...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1994
Szwajcarska firma Leica przejmuje cywilną część firmy Magnavox - producenta odbiorników GPS.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2