wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
GEODETA testuje: ContextCapture
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-08-02| Sprzęt

Pierwsze lasery liniowo-punktowe Bosch sterowane za pomocą aplikacji

GCL 2-50 C Professional i GCL 2-50 CG Professional to pierwsze na świecie lasery wielofunkcyjne, którymi można sterować za pomocą aplikacji poprzez łącze Bluetooth. Urządzenia umożliwiają łatwe wykonanie prac niwelacyjnych przy odległościach do 50 m (z wykorzystaniem odbiornika).


Pierwsze lasery liniowo-punktowe Bosch sterowane za pomocą aplikacji

Obydwa nowe lasery rzutują na ścianę jedną pionową i jedną poziomą linię laserową oraz wycentrowane punkty w pionie na podłodze i suficie. Zarówno linie, jak i punkty można zdalnie włączać i wyłączać, dzięki nowej aplikacji Bosch Levelling Remote. Sterowanie za pośrednictwem aplikacji gwarantuje, że ustawienia nie zostaną zmienione po np. przypadkowym dotknięciu urządzenia przez użytkownika. Możliwe jest także operowanie laserem w miejscach trudno dostępnych, w których precyzyjne ustawienie urządzenia wymaga dużego wysiłku. Dzięki temu praca na budowie idzie szybciej, a rezultat jest bardziej precyzyjny. Za pomocą aplikacji użytkownicy mogą także ustawić poziom jasności linii, aby poprawić ich widoczność lub zmniejszyć zużycie energii akumulatora. W aplikacji odczytamy także stan naładowania akumulatora i wybierzemy tryb pracy. Program Bosch Levelling Remote można pobrać bezpłatnie w sklepie Google Play Store oraz Apple App Store. Wchodzi ona także w skład aplikacji Bosch Toolbox.

Większą elastyczność pracy zapewnia użytkownikom zmechanizowany, uniwersalny uchwyt RM 3 Professional, którym można sterować zdalnie za pomocą aplikacji lub pilota RC 2. Zarówno aplikacja, jak i pilot pozwalają z dokładnością co do milimetra ustawić pozycję lasera wielofunkcyjnego. Jest to pomocne przede wszystkim w sytuacji, gdy użytkownik znajduje się w znacznej odległości od urządzenia lub stoi na drabinie. Uchwyt jest zasilany z tego samego źródła energii co laser wielofunkcyjny, a jego montaż jest niezwykle wygodny – wystarczy wsunąć laser w uchwyt i jest on gotowy do użycia. Obydwa lasery są dostępne także w wersji z obsługiwanym ręcznie uchwytem RM 2 Professional. Uchwyty uniwersalne można przykręcić do ścian wykonanych w suchej zabudowie lub do drewnianych belek, umieścić na metalowych powierzchniach za pomocą wbudowanych magnesów lub zamocować do profili.

Nowe modele laserów różnią się kolorem linii laserowych: model GCL 2-50 C Professional wyświetla czerwone, zaś w GCL 2-50 CG Professional linie są rzutowane przez zieloną diodę laserową. Zielone linie są nawet czterokrotnie lepiej widoczne, co przydaje się zwłaszcza podczas pracy w jasnym otoczeniu. W odróżnieniu od starszych rozwiązań wykorzystujących konwersję koloru wiązki z czerwonego na zielony, zielona dioda laserowa wyróżnia się wyższą mocą i dłuższą żywotnością, a także bardziej kompaktową konstrukcją.

Obydwa lasery wielofunkcyjne są wszechstronne i można je wykorzystywać do szeregu zadań związanych z wykańczaniem wnętrz, na przykład do przenoszenia punktów pionowych instalacji elektrycznych lub zaznaczania punktów odniesienia przy stawianiu ścianek gipsowo-kartonowych albo montażu gniazd elektrycznych. Zachowane zostały sprawdzone funkcje, jak np. funkcja nachylenia do pozycjonowania elementów pod kątem – przydatna np. podczas montażu poręczy schodów. Intuicyjny panel z przyciskami zapewnia łatwą obsługę, a dokładność niwelacyjna wynosząca ±0,3 mm/m gwarantuje precyzyjny rezultat pracy.

Obydwa urządzenia posiadają funkcję automatycznej niwelacji i w ciągu niespełna czterech sekund niwelują nierówności podłoża w zakresie do ±4 stopni. Można je zasilać do wyboru wymiennym akumulatorem 12 V z programu osprzętu profesjonalnego lub w połączeniu z dodatkowym adapterem do baterii AA1 Professional – czterema bateriami alkalicznymi AA. Akumulator jest kompatybilny ze wszystkimi elektronarzędziami profesjonalnymi 10,8 i 12 V firmy Bosch.

Źródło: Bosch


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt