wiadomościksięgarniamapa firmprenumeratareklamakontaktciasteczka
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Akademia INSPIRE w Norwegii
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2017-07-31| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Sprzęt, Software

Precyzyjne pozycjonowanie również dla dronów DJI

DJI to jedna z najpopularniejszych marek bezzałogowych maszyn latających na świecie. Dzięki systemowi Loki zaprezentowanemu właśnie przez firmę GeoCue maszyny te zyskują możliwość generowania danych o geodezyjnej dokładności przy minimalnej liczbie fotopunktów.


Precyzyjne pozycjonowanie również dla dronów DJI <br />
fot. DJI
fot. DJI

Rozwiązanie zaprojektowano z myślą o dronach DJI Phantom 4 Pro oraz Inspire 2, ale – jak zapewnia GeoCue – powinno się sprawdzić również w innych maszynach. Loki umożliwia georeferencję wprost, czyli pomiar elementów orientacji kamery w locie. Zapewniają to dwa kluczowe elementy tego systemu:
• 448-kanałowy, wieloczęstotliwościowy i wielosystemowy odbiornik GNSS bazujący na płycie AsteRx-m2 marki Septentrio.
• Opatentowana technologia wychwytująca moment wykonania zdjęcia i zapisująca dla niego współrzędne geograficzne. Jak podkreśla producent, jej instalacja nie wymaga modyfikacji konstrukcji maszyny i działa po prostu na zasadzie „plug&play”.

Taki zestaw pozwala na wyznaczanie współrzędnych metodą PPK (Post-Processed Kinematic) z centymetrową dokładnością Nadmieńmy, że do tego niezbędny jest jeszcze dostęp do korekt dla sygnałów GNSS, np. z lokalnej stacji bazowej (nie jest ona jednak częścią zestawu). Dzięki Loki możliwe jest opracowywanie ortofotomozaiki na bazie zdjęć z drona przy zastosowaniu minimalnej liczby fotopunktów, a nawet bez nich (specjaliści z GeoCue radzą jednak, by z nich nie rezygnować, bo są przydatne choćby do kontroli jakości).

W przedsprzedaży Loki kosztuje niecałe 5 tys. dolarów. W tej cenie otrzymujemy: odbiornik GNSS Septentrio, antenę Maxtena M1227HCT-A2-SMA, kabel USB do transmisji danych i ładowania akumulatorów, oprogramowanie AirGon ASP, zestaw do montażu systemu na platformie DJI Inspire 2 lub Phantom 4 Pro, kabel DJI lub DSLR oraz 1 rok wsparcia technicznego. W sprzedaży urządzenie znajdzie się we wrześniu br.

Źródło: GeoCue, JK


Zainteresowanym wykorzystaniem bezzałogowców w działalności geodezyjnej redakcja Geoforum.pl poleca bezpłatny niezbędnik „Drony dla geodety”. Znajdziemy w nim zestawienie fotogrametrycznych UAV w ofercie polskich dystrybutorów oraz przegląd oprogramowania do obróbki zdjęć lotniczych.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Po co dron Jak można puścić bez mnian

Geodeta za tą cenę będzie wolał jednak wyłożyć parę więcej fotopunktów

Zabawki. Mam drona do rozpalania grilla. Bardzo wydajne urządzenie i szpanersko to wyglada a ile przy tym zabawy!

3 komentarzezobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2017 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt