wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-07-28| Mapy, Software

Z Mapami Google złapiesz stopa

Już wkrótce Mapy Google pomogą umówić się na przejazd samochodem na określonej trasie, czyli na tzw. carpooling.


Z Mapami Google złapiesz stopa <br />
Wizualizacja przejazdów BlaBlaCar (fot. BlaBlaCar/YT)
Wizualizacja przejazdów BlaBlaCar (fot. BlaBlaCar/YT)

Będzie to możliwie dzięki nawiązaniu współpracy z Google’em przez BlaBlaCar, czyli jeden z najpopularniejszych serwisów carpoolingowych na świecie, w tym w Polsce. W jej rezultacie carpooling stanie się jedną z dostępnych opcji transportu przy wyszukiwaniu trasy, obok samochodu, komunikacji publicznej czy roweru. Po wybraniu tej opcji Mapy Google odeślą użytkownika do mobilnej aplikacji BlaBlaCar, gdzie od razu powinny się wyświetlić interesujące nas wyniki. Jeśli natomiast nie posiadamy tego programu, Mapy Google przekierują nas do Google Play lub AppStore, skąd możemy go pobrać.

Jak podkreślają przedstawiciele BlaBlaCar, integracja carpoolingu z Google Maps potwierdza znaczące zwiększenie popularności tej formy podróżowania. W ciągu mniej niż 10 lat wspólne przejazdy stały się uznanym sposobem przemieszczania się między miastami. BlaBlaCar oczekuje, że latem tego roku pobity zostanie rekord 10 milionów miejsc zarezerwowanych na tej platformie. Odpowiada to obserwowanemu w Polsce znacznemu wzrostowi aktywności członków społeczności: od wprowadzenia nowej oferty BlaBlaPass w marcu 2017 liczba aktywnych pasażerów zwiększyła się aż o 50%.

Współpraca pomiędzy Google a BlaBlaCar ma charakter globalny i będzie stopniowo rozszerzana na 22 kraje, w których funkcjonuje ten serwis carpoolingu. Początkowo carpooling pojawi się wśród rekomendowanych sposobów podróżowania jedynie w aplikacji mobilnej Mapy Google. Google potrzebować będzie bowiem czasu do przetestowania zainteresowania użytkowników wspólnymi przejazdami z BlaBlaCar. Docelowo użytkownikom zaoferowany zostanie zintegrowany dostęp do różnych serwisów związanych z transportem w Google.

Współpraca z Google to wspaniała wiadomość dla wszystkich użytkowników, którzy dzięki Mapom Google uzyskają dostęp do ofert wspólnych przejazdów z BlaBlaCar i odkryją lub przypomną sobie o ekonomicznym i przyjaznym użytkownikowi sposobie podróżowania. Jesteśmy przekonani, że przyszłość przemieszczania się będzie związana z wygodnym łączeniem różnych środków transportu podczas jednej podróży. Google Maps podziela to samo przekonanie, dlatego obecnie prezentuje w jednym miejscu oferty przejazdów pociągami, autobusami oraz tych aranżowanych poprzez BlaBlaCarmówi Philippe Cayrol z BlaBlaCar.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
stop moim zdaniem to zaprzeczenie idei klasycznego stopa, no ale cóż takie czasy....
 1 
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS