Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-07-07| Software

Lepsze analizy wariantowe w City Engine

Firma Esri wypuściła oprogramowanie do modelowania miast City Engine w wersji 2017. Wzbogacono je o funkcje, które pozwalają planistom i architektom lepiej porównywać różne warianty zabudowy oraz ich wpływ na otoczenie – a wszystko to w czasie rzeczywistym.


Lepsze analizy wariantowe w City Engine

W nowym wydaniu tej aplikacji użytkownicy mogą modyfikować poszczególne obiekty, np. zwiększać rozmiar okna czy dodawać balkony, ale bez zmieniania całej konstrukcji modelowanego budynku. Tymczasem dotychczas, by analizować różne koncepcje projektu, planiści musieli tworzyć dwa zupełnie odrębne modele.

– W tym wydaniu City Engine skoncentrowaliśmy się na potrzebach architektów, projektantów i urbanistów – mówi Pascal Mueller, dyrektor centrum badawczo-rozwojowego Esri w Zurychu. – Jesteśmy dumni, że możemy zaprezentować nowe narzędzia do badania różnych koncepcji zabudowy w trzech wymiarach. Poza tym wdrożyliśmy kilka długo oczekiwanych funkcji, takich jak pomiary odległości czy tworzenie zapytań typu computer generated architecture (CGA) neighborhood. I wreszcie przeprojektowaliśmy graficzny interfejs użytkownika, tak aby był łatwiejszy w obsłudze i wyglądał bardziej nowocześnie – dodaje.

Nowa wersja City Engine oferuje ponadto procedury do generowania elementów 3D. Oznacza to, że planiści mogą automatycznie tworzyć unikatowe elementy budynku bez konieczności ich ręcznego renderowania, oszczędzając tym samym sporo czasu.

Program City Engine 2017 dostępny jest dla platform Windows, Mac oraz Linux. Ze strony producenta można pobrać bezpłatną, 30-dniową wersję aplikacji oferującą pełne możliwości eksportu danych.

Źródło: Esri


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS