Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-06-30| Geodezja, Edukacja, Ludzie

Z życia regionów: chcieli być geodetami, założyli wrotkarnię

1 lipca w Szczecinie zostanie otwarta pierwsza w mieście wrotkarnia – to pomysł trójki młodych geodetów.


Z życia regionów: chcieli być geodetami, założyli wrotkarnię <br />
fot. wrotkarnia Rolling Wings
fot. wrotkarnia Rolling Wings

O pomysłodawcach pisze szczecińskie wydanie „Gazety Wyborczej”. Są nimi absolwenci kierunku geodezja i kartografia w wieku od 26 do 27 lat. Jak zwierzają się dziennikowi, do podjęcia tych studiów namówili ich rodzice, zapewniając, że geodeta to dobry zawód i pewna praca. „Rzeczywistość okazała się zupełnie inna” – mówią.

Założyciele wrotkarni poznali się, pracując na umowie śmieciowej w jednej z firm geodezyjnych. Tam wspólnie postanowili, że chcą założyć jakiś nietypowy biznes dający większą satysfakcję. Po dłuższym rozeznaniu wybór padł właśnie na wrotkarnię. Pracę nad jej założeniem trwały rok i udało się je sfinansować dzięki unijnym dotacjom.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS