wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-06-19| Geodezja, Edukacja

Piknik geodezyjny, czyli geodezja na wesoło

Nie każda lekcja musi odbywać się w czterech ścianach – z takiego założenia wyszli organizatorzy „Pikniku geodezyjnego”. Uczestnikami zabawy, która odbyła się 14 czerwca, byli uczniowie technikum geodezyjnego w Zespole Szkół nr 2 w Bochni. W ramach różnych konkurencji sprawdzano zarówno ich wiedzę, jak i ich sprawność.


Piknik geodezyjny, czyli geodezja na wesoło

Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach:
• slalom z łatą między tyczkami,
• zwijanie ruletki geodezyjnej na czas,
• geokalambury,
• przejście pod tyczką,
• centrowanie i poziomowanie tachimetru na czas.

Jury oceniało również gorący doping drużyny, piosenkę o tematyce geodezyjnej oraz poczęstunek inspirowany pracą geodety. W zmaganiach zwyciężyła klasa IIa, która okazała się bezkonkurencyjna pod względem wiedzy, sprawności oraz kreatywności. Pozostałe drużyny – klasy Ic i IIId, wykazały się również dużym zaangażowaniem i pomysłowością.

Piknik gościł m.in. wicestarostę bocheńskiego Józefa Mroczka, dyrektora Wydziału Geodezji i Kartografii Władysława Migdała oraz dyrekcję Zespołu Szkół nr 2 w Bochni – Anetę Krysiak i Marcina Kargola.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji pikniku dla:
• Starostwa Powiatowego w Bochni – za ufundowanie nagród dla uczestników,
• firmy SITECH Poland Sp. z o.o. – za ufundowanie nagród dla uczestników,
• Miejskiego Domu Kultury w Bochni – za udostępnienie obiektów sportowych,
• Kroniki Bocheńskiej – za patronat medialny imprezy.

Katarzyna Ćwiąkalska (ZS Nr 2 w Bochni)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Skoczybruzdo sam się przecież dziwiłem niedawno, że mój smartfon ma masę funkcji, dostęp do internetu, nagrywanie filmów, robienie zdjęć, gisowy GPS, a dość wypasiony, robotyczny tachimetr wydaje się przy tym ubogi i innej epoki. To samo mam w samochodzie, co prawda z nawigacją i kamerką cofania, ale na tym koniec. Tyle, że jednak smartfonem ani nie pojadę, ani pomiaru nie zrobię. Na szczęście nie ma jeszcze androidalnych robotów-tachimetrów, na szczęście coś się chyba komuś pomyliło z samopoziomującym niwelatorem. Na nieszczęście dla pracodawców ci młodzi ludzie, zamiast do pracy, pójdą po technikum na studia. Wykwalifikowanych techników w branży budowlanej w ogóle brakuje. Bo magistrów i filozofów mamy w geodezji w bród, tylko nie ma kim robić w terenie za tak niskie pensje, jakie jesteśmy w stanie zaoferować z tymi naszymi mądrościami.
 1 
odpowiedz zgłoś
Kto A i zapomnieli w tej,, geodezji na wesoło,, o konkurencji dorabiania czołówek i niwelacji na czas. Te umiejętniści mogliby chociaż wykorzystać po ukończeniu edukacji
odpowiedz zgłoś
Bawcie się dalej geodezja to ciągła zabawa a większość geodetów to hipokryci. Każdy dorabia i oszukuję a później udaję świętego.
odpowiedz zgłoś
@rozmarzony Twój wnuczek ma bardziej zaawansowanego technicznie smartfona niż ty tachimetr Leśny Dziadku.
 3 
 1 
odpowiedz zgłoś
jaki to model tachimetru samocentrującego, bo się z takim nie spotkałem? Czy jest zintegrowany z jakimś statywem kroczącym? W jaki sposób odnajduje znak osnowy w terenie? Czy ma do tego jakieś sensory, jak samochody, które same parkują tyłem do zatoczki i wyszukują miejsce parkowania? A są też samocentrujące się tyczki z lustrami (raczej bipody), która same chodzą na nawiązania?
 1 
odpowiedz zgłoś
Mam pewnie ale to długi temat Przede wszystkim prawda nas wyzwoli. Powiedzieć tym adeptom prawdę tzn ze dziś jest głównie biurokracja i umiejetność pomiaru i opracowania go niczego nie przesądza. Ze w branży jest się na postronku urzędniczym. I wiele wiele innych
 1 
odpowiedz zgłoś
@nstalgia Masz jakiś pomysł aby mierniczy (geodeta) zarabiał pieniądze na poziomie 50zł/h?
odpowiedz zgłoś
Godnie powinna przede wszystkim wyglądać praca miernicza inżyniera - może być tak jak poniżej tylko za min 50zł/h nie wspominając nadgodzin. W obecnej sytuacji perspektywa jest tylko w dół bo każdy jeden będzie orał nawet od świtu do zmierzchu byle przelicytować drugiego.
 1 
odpowiedz zgłoś
@nstalgia Jak twoim zdanie powinna wyglądać praca geodety?
 1 
odpowiedz zgłoś
młodych geodezyjnych talentów tak właśnie szukają żeby w końcu ktoś im firmę przejął jakiś młody piękny utalentowany bo im prezesura się już nudzi i tęskno do tych gumofilców, błota na budowie, smrodu ciętego zbrojenia, zapachu awizolem smarowanych studzienek kanalizacyjnych...tęskno do tych deszczów, skwarów, pracy po 12 godzin, nadgodzin za friko
 3 
odpowiedz zgłoś
Nie jest tajemnicą że na takich imprezach pojawiają się właściciel dużych firm geodezyjnych oraz kierownicy geodezyjnych korporacji którzy szukają młodych geodezyjnych talentów.
 2 
 2 
odpowiedz zgłoś
Tania siła robocza - leszczyki jeszcze nie świadome zagrożenia jeszcze nie wiedzą co ich czeka, przyszli frustraci na geoforum. Chciał bym zobaczyć ich miny jak się dowiedzą za jakie pieniądze będą zasuwać.
 3 
odpowiedz zgłoś
Są też kalkulatory, a mimo to czasami przydaje się znajomość tabliczki mnożenia :-)
 4 
odpowiedz zgłoś
Centrowanie tachimetru umiejętność obecnie zbędną od kiedy są tachimetry samocentrujące.
 4 
 2 
odpowiedz zgłoś
Tak właśnie będziecie schylać garba pod tyczką wolnego rynku geodezyjnego.
 7 
odpowiedz zgłoś
15 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS