Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2017-06-12| Mapy

Wisła trafi do Street View

Już wkrótce „Królową polskich rzek” będzie można podziwiać na zdjęciach panoramicznych Google Street View.


Wisła trafi do Street View

Akcja fotografowania Wisły jest inicjatywą Fundacji WWF Polska, a pretekstem do niej jest ogłoszenie roku 2017 rokiem Wisły. Zdjęcia będą wykonywane za pomocą plecaka Google Trekker wyposażonego w cyfrowe kamery, skaner laserowy oraz sensory lokalizacji.

WWF chce w ten sposób pokazać wszystkim Polakom wyjątkowe na skalę Europy piękno Królowej Polskich Rzek i przekonać, że powinniśmy zachować ją w jej naturalnej postaci. Fundacja chce także uzmysłowić, że Wisła bezpieczna, to właśnie ta pozostawiona w swoim własnym, w niewielkim stopniu uregulowanym korycie. WWF, fotografując wybrane przez miłośników Wisły najpiękniejsze odcinki rzeki, chce dać możliwość jej obejrzenia ludziom na całym świecie.

– Wisła to rzeka wyjątkowa, Królowa Polskich i Europejskich Rzek. Zasługuje na to miano dlatego, że długie fragmenty Wisły zachowały wiele cech naturalnej rzeki. Porównywalnie wysoki stopień naturalności zachowała tylko jeszcze jedna wielka europejska rzeka, Loara we Francji. Projekt fotografowania Wisły przy pomocy urządzenia Google Trekker ma pokazać piękno i naturalność tej rzeki, a przede wszystkim uświadomić, że Królowa Polskich Rzek jest dobrem każdego z nas i każdy powinien o nią dbać – mówi Przemysław Nawrocki z Fundacji WWF Polska.

Akcja rozpoczęła się w środkowym biegu Wisły, czyli w Warszawie i okolicach, gdzie w dniach 8-9 czerwca fotografowano Wisłę na odcinku Góra Kalwaria – Warszawa – Modlin. Kolejne zaplanowane odcinki to Smolice – Kraków i Włocławek – Toruń. W tych rejonach znajduje się najpiękniejszy krajobrazowo i kulturowo fragment górnej Wisły, w sercu którego leży klasztor w Tyńcu (obszar ptasi Natura 2000 Dolina Dolnej Skawy) oraz malowniczy odcinek dolnej Wisły, gdzie znajdują się obszary Natura 2000: siedliskowe Włocławska i Nieszawska Dolina Wisły oraz ptasi Dolina Dolnej Wisły.

Źródło: WWF Polska, JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Akademia INSPIRE w Norwegii
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama