Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-06-02| GNSS, Teledetekcja, Instytucje

"Rz" o nieprawidłowościach przy wyborze prezesa POLSA

Przy wyborze prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej (POLSA) jeden z kandydatów mógł wpływać na wynik konkursu – pisze dzisiejsze wydanie „Rzeczpospolitej” (z 2 czerwca).


"Rz" o nieprawidłowościach przy wyborze prezesa POLSA

Przypomnijmy, że w trwającym wciąż konkursie o fotel prezesa POLSA starają się: płk Piotr Suszyński, prof. Józef Modelski oraz dr Jakub Ryzenko. Pierwszy kandydat ma być ponoć faworytem resortu obrony, a drugi – Ministerstwa Rozwoju.

„Rzeczpospolita” publikuje fragment e-maila płk. Suszyńskiego do Agnieszki Wieliczko – radcy generalnej wiceministra obrony Bartosza Kownackiego. Polityk ten jest przewodniczącym Rady POLSA, do której obowiązków należy m.in. opiniowanie kandydatów na prezesa agencji.

E-mail dotyczy posiedzenia Rady POLSA, które miało się odbyć w dniu następnym. Płk Suszyński sugeruje w nim, że rozkład sił w radzie wskazuje, iż w głosowaniu na prezesa POLSA zwycięży kandydat resortu rozwoju. W związku z tym sugeruje przesunięcie posiedzenia na czerwiec. Jeszcze tego samego dnia sekretariat POLSA z upoważnienia Bartosza Kownackiego rozesłał do członków rady informację o przełożeniu posiedzenia właśnie na czerwiec.

W wypowiedzi dla „Rzeczpospolitej” rzeczniczka MON tłumaczy, że płk Suszyński nie wpływał na przebieg konkursu, a decyzja o przełożeniu posiedzenia związana była m.in. z wyjazdem wiceministra do Berlina. Jak jednak podkreśla dziennik, MON nie wyparł się treści cytowanych maili.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS