Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-05-15| Ludzie, Instytucje

Poznaliśmy kandydatów na stanowisko prezesa POLSA

Dopiero w trzecim naborze udało się wyłonić trzech kandydatów, spośród których premier Beata Szydło wskaże nowego prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej.


Poznaliśmy kandydatów na stanowisko prezesa POLSA <br />
fot. Wikipedia/Artur Andrzej
fot. Wikipedia/Artur Andrzej

Osoby wybrane w konkursie to:
• prof. Józef Wiesław Modelski – autorytet w zakresie radioelektroniki, radiokomunikacji, techniki mikrofalowej i telewizji; profesor zwyczajny w Instytucie Radioelektroniki i Technik Multimedialnych Politechniki Warszawskiej, członek prezydium Komitetu Elektroniki i Telekomunikacji PAN;
• dr Jakub Ryzenko – specjalista w zakresie polityki kosmicznej, współpracy międzynarodowej w działalności kosmicznej, wykorzystania technik satelitarnych w obszarze bezpieczeństwa oraz inżynierii systemowej; szef Centrum Informacji Kryzysowej Centrum Badań Kosmicznych PAN;
• płk Piotr Suszyński – p.o. Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej, wiceprezes PAK ds. Obronnych.

Zgodnie z ustawą o Polskiej Agencji Kosmicznej prezes agencji „jest powoływany przez Prezesa Rady Ministrów spośród osób wyłonionych w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru – po zasięgnięciu opinii Rady Agencji, ministra właściwego do spraw gospodarki, Ministra Obrony Narodowej oraz ministra właściwego do spraw nauki – na 5-letnią kadencję”.

Przypomnijmy, że agencję powołano w 2014 roku, a jej prezesem został prof. Marek Banaszkiewicz – ówczesny dyrektor Centrum Badań Kosmicznych PAN. W wrześniu 2016 r. premier Beata Szydło nie przyjęła sprawozdania zarządu POLSA, co było równoznaczne z odwołaniem prof. Banaszkiewicza ze stanowiska. Decyzję tę Ministerstwo Rozwoju tłumaczyło „niezadowoleniem z dotychczasowych dokonań POLSA”.

Jeszcze w tym samym miesiącu ogłoszono konkurs na jego następcę. 4 stycznia br. podano, że w toku naboru nie wyłoniono żadnego kandydata. 6 dni później ogłoszono kolejny konkurs, który również zakończył się fiaskiem. Ogłoszenie o trzecim naborzeopublikowano 31 marca. W dwóch pierwszych konkursach o to stanowisko aplikowało po 7 osób, w trzecim 9.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS