wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-13| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Edukacja, Ludzie

Beata Hejmanowska profesorem

W ubiegłym tygodniu (8 marca) nominację profesorską z rąk prezydenta Andrzeja Dudy odebrała dr hab. inż. Beata Hejmanowska, pracownik Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie oraz Wydziału Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.


Beata Hejmanowska profesorem <br />
Fot. Krzysztof Sitkowski (KPRP)
Fot. Krzysztof Sitkowski (KPRP)

Beata Hejmanowska specjalizuje się w fotogrametrii, teledetekcji i GIS-ie. Jest absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, kierunek geodezja i kartografia (1986 r.). Stopień doktora nauk technicznych w zakresie geodezji i kartografii uzyskała na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska w 1997 r. (temat pracy: „Numeryczne modelowanie inercji termalnej gruntu dla teledetekcyjnego określania jego wilgotności”), a doktora habilitowanego – na tym samych wydziale – w 2006 r. (temat rozprawy: „Wpływ jakości danych na ryzyko procesów decyzyjnych wspieranych analizami GIS”).

Obecnie Beata Hejmanowska zatrudniona jest na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Geoinformacji, Fotogrametrii i Teledetekcji Środowiska WGGiIŚ AGH (której jest kierownikiem) oraz w Katedrze Geotechniki, Geomatyki i Gospodarki Odpadami Wydziału Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Gratulacje Każda profesura warta jest pogratulowania. Kryteria wg nowego rozporządzenia są obecnie bardzo wymagające... Zastanawiam się jednak, ze bardzo ciężko jest pracować na dwa etaty... Tym bardzie widać, że Pani Profesor daje rade...
 2 
odpowiedz zgłoś
Powinszowania Cudownie, cudownie. Wielkie Gratulacje dla Pani Profesor! Już nie mogę się doczekać, żeby uściskać tę profesorską dłoń :)
 2 
odpowiedz zgłoś
Gratulacje !!!
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mazurska perełka architektury w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS