Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-13| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Edukacja, Ludzie

Beata Hejmanowska profesorem

W ubiegłym tygodniu (8 marca) nominację profesorską z rąk prezydenta Andrzeja Dudy odebrała dr hab. inż. Beata Hejmanowska, pracownik Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska AGH w Krakowie oraz Wydziału Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.


Beata Hejmanowska profesorem <br />
Fot. Krzysztof Sitkowski (KPRP)
Fot. Krzysztof Sitkowski (KPRP)

Beata Hejmanowska specjalizuje się w fotogrametrii, teledetekcji i GIS-ie. Jest absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, kierunek geodezja i kartografia (1986 r.). Stopień doktora nauk technicznych w zakresie geodezji i kartografii uzyskała na Wydziale Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska w 1997 r. (temat pracy: „Numeryczne modelowanie inercji termalnej gruntu dla teledetekcyjnego określania jego wilgotności”), a doktora habilitowanego – na tym samych wydziale – w 2006 r. (temat rozprawy: „Wpływ jakości danych na ryzyko procesów decyzyjnych wspieranych analizami GIS”).

Obecnie Beata Hejmanowska zatrudniona jest na stanowisku profesora nadzwyczajnego w Katedrze Geoinformacji, Fotogrametrii i Teledetekcji Środowiska WGGiIŚ AGH (której jest kierownikiem) oraz w Katedrze Geotechniki, Geomatyki i Gospodarki Odpadami Wydziału Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

DC


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS