Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-10| Geodezja, Instytucje, Kataster

Z życia regionów: lokalny dziennik ostrzega przed nalotem

Już wkrótce w powiecie gorlickim wykonywanie będą zdjęcia lotnicze na potrzeby modernizacji EGiB. W związku z tym „Gazeta Krakowska” radzi mieszkańcom, jak się do tego przygotować.


Z życia regionów: lokalny dziennik ostrzega przed nalotem <br />
fot. SP w Gorlicach
fot. SP w Gorlicach

Dziennik zaleca, by przede wszystkim wyraźnie oznaczyć na swojej nieruchomości punkty graniczne. „Znakowanie punktów granicznych nie jest obowiązkowe. To indywidualna, dobrowolna decyzja każdego z właścicieli nieruchomości. Może być wykonane tylko w tych miejscach, gdzie jest pewna, jasna i bezsporna granica” – informuje „Gazeta Krakowska”.

Podobne zalecenia publikuje na swojej stronie Starostwo Powiatowe w Gorlicach. Urząd radzi, by znak był wystarczająco duży i namalowany jaskrawym, najlepiej białym kolorem. Wskazane jest, aby miał kształt krzyża o rozpiętości ramion 50-70 cm i grubości ok. 20 cm. Znak musi być wykonany dokładnie przy słupie granicznym, który staje się środkiem znaku, musi być też trwały tzn. powinien być widoczny przez około 2-3 tygodnie. Może być on wykonany np. za pomocą: malowania na gruncie białą farbą, białym gipsem lub wapnem; jasnej lub pomalowanej na biało sklejki lub desek bądź pomalowanych na biało cegieł. Wskazane jest, aby najbliższe otoczenie znaku granicznego uporządkować z trawy czy zarośli, które mogą go przysłonić.

Zarówno na stronie starostwa, jak i w „Gazecie Krakowskiej” urzędnicy podkreślają, że zdjęcia lotnicze nie będą jedynym materiałem, na podstawie którego realizowana będzie modernizacja EGiB.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS