wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-03-07| GNSS, Geodezja, GIS, Teledetekcja, Przetargi, Kataster

Informatyka, pomiary i dane w planie zamówień GUGiK

W tym roku Główny Urząd Geodezji i Kartografii zamierza ogłosić przetargi o łącznej wartości ponad 156 mln zł.


Informatyka, pomiary i dane w planie zamówień GUGiK

Największą wartość będzie mieć przetarg na III transzę dostosowania danych EGiB do wymagań zintegrowanego systemu informacji o nieruchomościach (33 mln zł). Ma on zostać ogłoszony w I połowie tego roku. Oddzielnym zamówieniem będzie III transza dostosowania danych o sieciach uzbrojenia terenu do zgodności z modelem GESUT (20 mln zł). W planach GUGiK-u przewidziano również zamówienia na kontrolę danych z powyższych umów. Weryfikacja danych EGiB ma pochłonąć około 7 mln zł, a GESUT – 3,3 mln zł.

Z większych zamówień na prace geodezyjno-kartograficzne warto wymienić również:
• opracowanie modeli 3D budynków (21 mln zł – przetarg już ogłoszony) oraz ich kontrolę (3,7 mln zł);
• opracowanie cyfrowych arkuszy 1:10 000 (4 mln zł);
• pozyskanie danych wysokościowych (3,7 mln zł);
• kontrolę jakości produktów kartograficznych (2 mln zł);
• dostosowanie map hydrograficznych do wymagań prawnych (0,6 mln zł);
• prace redakcyjne, kartograficzne i poligraficzne związane z opracowaniem Atlasu Narodowego Rzeczypospolitej Polski (0,5 mln zł).
• opracowanie cyfrowej ortofotomapy (0,5 mln zł – przetarg już ogłoszony).

W planie przetargów uwagę zwraca spora kwota, jaką GUGiK zamierza przeznaczyć na zamówienia informatyczne – aż 50 mln zł. Pieniądze te zostaną wydane przede wszystkim na „dostawę, utrzymanie oraz zapewnienie ciągłości działania infrastruktury” (wartość postępowania: 38 mln zł). Poza tym plany obejmują m.in.: zakup sprzętu i oprogramowania, rozwój Uniwersalnego Modułu Mapowego oraz Systemu PZGiK, a także modyfikację systemu zarządzania państwowym rejestrem granic i powierzchni jednostek podziałów terytorialnych kraju oraz aplikacji do prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów.

GUGiK chce także dalej rozbudowywać sieć ASG-EUPOS – na ten cel w tym roku przewidziano blisko 2 mln zł. Więcej o planach modernizacji tego systemu pisaliśmy TU.

Dodajmy, że publikacja planów postępowań przetargowych to nowy wymóg Prawa zamówień publicznych. Zgodnie z tą ustawą dokument taki należy opublikować najpóźniej 30 dni po przyjęciu budżetu danej instytucji na najbliższy rok.

Plan przetargów GUGiK na 2017 rok

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do x a co myślałeś, że ośmironica sześciokątna tak łatwo odpuści? Za to też się wezmą niedługo pewne organizacje. superbientem animus prosternet
 3 
 3 
odpowiedz zgłoś
rozwój UMM a nie da tego zwinąć w cholerę, tylko teraz będziemy przez 20 lat płacić co 3 lata za rozwój na rzecz jedynej słusznej firmy? I znowu emuja3? Mało im? A Jack kiedy wraca?
 3 
 2 
odpowiedz zgłoś
aż 50 mln zł ..aż 50 mln zł. Pieniądze te zostaną wydane przede wszystkim na ?dostawę, utrzymanie oraz zapewnienie ciągłości działania infrastruktury? - forma przerosła treść
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
Każdy Polak zapłaci złotówke na dostawę, utrzymanie oraz zapewnienie ciągłości działania infrastruktury GUGiK. Wózek toczy się dalej.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS