Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2017-02-03| Przetargi

Jakie zamówienia planuje ARiMR w tym roku?

Na najbliższy rok Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaplanowała kilka sporych przetargów z zakresu geodezji i GIS-u.


Jakie zamówienia planuje ARiMR w tym roku?

Najważniejszym dla firm geodezyjnych jest oczywiście coroczna kontrola na miejscu (KNM) metodą FOTO. Zamówienie ma zostać ogłoszone jeszcze w tym kwartale, a jego szacunkowa wartość to 20,3 mln zł. Dla porównania: w 2016 r. budżet przetargu na KNM wyniósł 20,9 mln zł.

W związku z realizacją kontroli również własnymi siłami Agencja chce ponadto zamówić kolejną transzę odbiorników GNSS. Wartość tego przetargu wyniesie około miliona złotych.

ARiMR szykuje ponadto cztery zamówienia dotyczące danych dla systemu identyfikacji działek rolnych LPIS. W I kwartale br. ogłoszony zostanie przetarg na bieżącą aktualizację danych graficznych LPIS/GIS (wartość: 2,4 mln zł). W III kwartale rozpisane zostaną zamówienia na pozyskanie i implementację warstw wektorowych (0,6 mln zł) oraz ich aktualizację (0,4 mln zł). Z kolei pod koniec roku powinien zostać ogłoszony przetarg na opracowanie cyfrowej ortofotomapy na potrzeby modernizacji i aktualizacji LPIS – wartość tych prac szacowana jest na aż 25,6 mln zł.

Oprócz tego w I kwartale ARiMR chce jeszcze ogłosić warte około 5,2 mln zł zamówienie na opracowanie wektorowej warstwy działek w systemie IACS plus.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS