Największą liczbę licencji zaimplementowano w Wydziałach Architektury i Budownictwa poszczególnych dzielnic. Oprogramowanie jest wykorzystywane do wykonywania analiz przestrzennych i sporządzania dokumentów. Urząd m.st. Warszawy jest pierwszym miejscem, gdzie zainstalowana została wersja 2.0 LiMON Server, która pozwala na jeszcze szybszą pracę z obszernymi zbiorami danych LiDAR.
Z aplikacji korzystają już – łącznie na ponad 250 stanowiskach – m.in. następujące jednostki samorządowe: Urząd Miasta Bielsko-Biała, Urząd Miasta Bytomia, Biuro Rozwoju Miasta Gdańska, Urząd Miasta Gliwice, Urząd Miasta Krakowa, Urząd Miasta Lublina. Program używany jest głównie do analiz planistycznych, sporządzania decyzji lokalizacyjnych czy warunków zabudowy. Aplikacja pozwala na szybkie i dokładne pozyskanie danych na temat wysokości zabudowy, zależności przestrzennych pomiędzy obiektami czy kątów nachylenia dachów bez konieczności przeprowadzania pomiarów w terenie. Ogromnym atutem jest możliwość błyskawicznego generowania przekrojów i dokumentów na ich podstawie.
LiMON Viewer to zaawansowana przeglądarka 3D danych LiDAR. Autorskie algorytmy reorganizacji i wyświetlania danych źródłowych pozwalają na płynną pracę na zbiorach przekraczających miliard punktów. Przeglądarka oferuje możliwość pracy nawet na prostym i niezaawansowanym sprzęcie klasy PC. Dodatkowo posiada przejrzysty, przyjazny dla użytkownika interfejs oraz polską wersję językową.
LiMON Server umożliwia prostą i wygodną pracę z chmurami punktów bez konieczności uciążliwego manipulowania i wyszukiwania odpowiednich plików dla dowolnie dużych i skomplikowanych zbiorów danych LiDAR. Chmura punktów przechowywana jest na serwerze opartym na bazie danych i automatycznie udostępniana uprawnionym użytkownikom z poziomu przeglądarki LiMON Viewer.
Na stronie producenta dostępna jest także nowa wersja przeglądarki LiMON Viewer 2.3.1381.
