Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-10-17| Software

Jest już nowa wersja LiMON Viewer

Od dziś (17 października) dostępna jest nowa wersja polskiego oprogramowania LiMON Viewer – zaawansowanej przeglądarki 3D danych LiDAR-owych. Aplikacja od dwóch lat jest z sukcesem wdrażana w urzędach w całym kraju. Program, który zapewnia wsparcie procesów planistycznych i urbanistycznych, kilkukrotnie przyspiesza i upraszcza wydawanie decyzji i dokumentów, pozwalając na wykorzystanie bezpłatnych danych z lotniczego, mobilnego i naziemnego skaningu laserowego.


Jest już nowa wersja LiMON Viewer
Zaawansowana przeglądarka danych ze skaningu laserowego LiMON Viewer znajduje swoje zastosowanie w komórkach planistycznych, urbanistycznych i architektonicznych urzędów miast i gmin. Jednostki mające dostęp do danych pozyskanych w ramach ISOKu, bądź często uzyskanych na własne zamówienie wykorzystują narzędzie LiMON w swoich codziennych zadaniach.

Aplikacja okazuje się niezastąpiona przy wykonywaniu analiz i sporządzaniu dokumentów. Program zawdzięcza swój sukces unikalnemu modułowi do tworzenia dokumentów, opracowanemu na podstawie współpracy z podmiotami związanymi z planowaniem przestrzennym, a jego funkcje dostosowano do potrzeb planistów i projektantów.

LiMON Viewer funkcjonuje między innymi w Wydziale Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta Krakowa. Pracownicy Referatu Ustalania Lokalizacji Inwestycji Celu Publicznego oraz Referatu Ustalania Warunków Zabudowy korzystają z jego narzędzi przy sporządzaniu decyzji lokalizacyjnych, czy tworzeniu „WZ-tek”. Dzięki aplikacji rozwiązane zostały problemy związane z brakiem danych na temat wymiarów budynków Zniknął problem z czasochłonnym wychodzeniem w teren i uciążliwym pomiarem często niedostępnych elementów.


LiMON Viewer pozwala na porównywanie zbiorów pozyskanych w różnych okresach (np. badanie zmian zabudowy, osiadania terenu itd.) Ma to szczególne znaczenie w kontekście uruchomienia przez GUGiK projektu aktualizacji lotniczego skanowania laserowego dla wybranych obszarów.

Źródło: Dephos Software


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mobilne skanowanie na Motławie
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS