Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2017-01-31 | GIS, Ludzie

IX Stypendium Anny Pasek za badania krajobrazu

Laureatką IX edycji konkursu stypendialnego im. Anny Pasek została doktorantka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie Karolina Zięba-Kulawik.


Ilustracja: IX Stypendium Anny Pasek za badania krajobrazu <br />
fot. z archiwum KZK
fot. z archiwum KZK

Karolina Zięba-Kulawik jest absolwentką kierunku architektura krajobrazu na Wydziale Inżynierii Środowiska i Geodezji UR oraz studiów podyplomowych „Lotniczy i naziemny skaning laserowy” i „Systemy informacji geograficznej” na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Obecnie jest na II roku studiów doktoranckich w Laboratorium Geomatyki UR.

W centrum zainteresowań laureatki znajdują się zagadnienia dotyczące wykorzystania nowoczesnych technologii geoinformacyjnych do monitorowania przemian krajobrazu i analiz przestrzennych GIS 3D. W badaniach skupia się w szczególności na wykorzystaniu lotniczego i naziemnego skanowania laserowego w opisie struktury i dynamiki krajobrazów oraz ich rekonstrukcji i prognoz naturalnych, a także antropogenicznych przemian ze szczególnym uwzględnieniem kompleksów leśnych.

Celem wyróżnionych przez Stypendium im. Anny Pasek badań jest określenie głównych kierunków przemian dokonujących się w strukturze krajobrazów Tatrzańskiego i Gorczańskiego Parku Narodowego oraz monitorowanie rozpadających się drzewostanów w aspekcie bezpieczeństwa na szlakach turystycznych. Cel ten będzie realizowany przy wykorzystaniu teledetekcji lotniczej i satelitarnej, a także technologii LiDAR. Projekt zakłada także stworzenie i opublikowanie bezpłatnej mobilnej aplikacji (dla systemów Android oraz iOS) „Bezpieczny Szlak”, w której zaimplementowane zostaną wyniki badań w formie interaktywnej mapy ze wskazaniem fragmentów szlaków turystycznych szczególnie zagrożonych ze strony ewentualnego upadku drzew martwych lub zamierających.

Od 2013 roku doktorantka czynnie uczestniczy w działalności Sekcji Geomatyki Koła Naukowego Leśników Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Uczestniczy od strony organizacyjnej w Letnich Szkołach Geoinformacji „GeoGorce” oraz zimowych obozach naukowych realizowanych przez Laboratorium Geomatyki UR. Od 2011 roku organizuje wraz z Klubem Podróżników Śródziemie ogólnopolski cykl edukacyjno-ekologicznych akcji „Czyste Góry Czyste Szlaki”. Od 2015 r. jest członkiem zarządu Fundacji Klubu Podróżników „Aleja Podróżników”, której celami są m.in. wspieranie turystyki (w różnorodnych jej formach), inicjowanie akcji proekologicznych, propagowanie idei podróży, organizacja wyjazdów i obozów integracyjno-rozwojowych, w tym dla dzieci z ubogich rodzin.

Czas wolny poświęca swoim pasjom, tj. fotografii oraz podróżom, szczególnie turystyce górskiej. Relacje ze swoich wędrówek publikuje na portalach podróżniczych.

Stypendium im. Anny Pasek przyznawane jest doktorantom polskich instytucji naukowych podejmującym tematykę z zakresu dowolnej dyscypliny naukowej, jednak stosującym w swych badaniach techniki i narzędzia GIS oraz teledetekcji środowiska. Stypendium składa się z grantu badawczego (5 tys. zł) oraz stypendium personalnego (10 tys. zł).

Źródło: Fundacja im. Anny Pasek


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



zobacz też:

Stypendium im. Anny Pasek dla ornitologa

Laureatem VIII konkursu stypendialnego im. Anny Pasek, przeznaczonego dla doktorantów korzystających z GIS-u...

Konkurs im. Anny Pasek: GIS-owi doktoranci nagrodzeni

Za pracę dotyczącą opracowania środowiska open source do wykonywania analiz nasłonecznienia...

Doktorancie! Po raz 6. szansa na stypendium Anny Pasek

Rusza VI edycja konkursu stypendialnego dla doktorantów stosujących w swoich badaniach techniki...


wiadomości

EU-MAXNET Sp. z o.o.
WARSZAWA

Przedstawiciel firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE GNSS. Firma MAXNET Lech Wereszczyński oferuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń/systemów pozycjonowania GNSS firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE...

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
2025-05-14 | JANÓW LUBELSKI
VIII Konferencja Naukowo-Techniczna pn. "Kierunki rozwoju i innowacje w geodezji i kartografii"
Tematyka konferencji: • nowoczesne techniki i technologie pomiarowe, • wykorzystanie...
więcej
2025-05-14 | DĘBLIN
NC2025 - Rola nawigacji w transporcie lotniczym, morskim i lądowym
Celem konferencji będzie wymiana doświadczeń, prezentacja wyników badań własnych oraz najnowszych...
więcej
2025-05-19 | POZNAŃ
Człowiek w przestrzeni: działalność, efekty i perspektywy
Konferencja ma na celu rozpowszechnienie i popularyzację studenckich osiągnięć z zakresu geografii...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
generał Nikołaj Michajłowicz Przewalski odkrył i opisał dzikiego konia przy okazji ekspedycji geograficznej do Azji Środkowej?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Zbigniew Sitek (1928-2022)

Zbigniew Sitek (1928-2022)
Profesor Zbigniew Sitek urodził się w Kamienicy Polskiej 14 kwietnia 1928 r. Studia na Wydziale Geodezji Górniczej AGH ukończył w 1954 r. Doktorat obronił w 1962 r., a habilitował się w 1966 r. W latach 1963–1965 był stypendystą w National...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1799

1799
Pierre Simon de Laplace (1749-1827), astronom, matematyk i fizyk francuski, publikuje pierwszy tom traktatu "Traité de mécanique céleste". Wykorzystuje w nim rachunek różniczkowy i całkowy do określenia orbit ciał...
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama

v2