wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skaning lotniczy Nysy
blog
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2016-12-12| Geodezja, Edukacja, Ludzie

Zmarł prof. Stanisław Latoś

5 grudnia w wieku 82 lat zmarł prof. dr hab. inż. Stanisław Latoś, wieloletni pracownik Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Akademii Rolniczej we Wrocławiu oraz Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie.


Zmarł prof. Stanisław Latoś <br />
fot. WGGiIŚ AGH
fot. WGGiIŚ AGH

Prof. Stanisław Latoś urodził się 13 maja 1934 r. Obszar jego zainteresowań naukowych obejmował m.in. osnowy geodezyjne, geodezyjną obsługę gospodarki nieruchomościami, zagadnienia prawne związane z szacowaniem nieruchomości. W 1964 r. obronił pracę doktorską. W 1985 r. uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego, a w 1997 r. – tytuł profesora nauk technicznych. Był laureatem licznych nagród. Otrzymał m.in. medal „Za zasługi dla Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Akademii Rolniczej we Wrocławiu” (2004 r.).
Był autorem lub współautorem m.in. trzech artykułów opublikowanych w GEODECIE: „Czy warto mierzyć tak wysoko” (11/2001), „Wysokie widoczne z daleka” (3/2004) oraz „Ćwiczenia terenowe” (8/2007).

Msza święta żałobna odprawiona zostanie dziś (12 grudnia) o godz. 12.00 w kaplicy na cmentarzu Bielany w Krakowie, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
cd." A w górach nie ma już nikogo.." "jakaś ... idzie drogą, na plecach teodolit niesie, to pewnie Latoś, bo tak drze się". Pamiętamy, to były piękne czasy...

Piosenka z Sopotni Szła teściowa przez las, pogryzły Ją żmije, żmije wyzdychały a teściowa żyje

o tak Człowiek legenda. Cytat z wykład?w: " mówiła sosna do sosny w lesie, nie szum nie szum bo cię zerżną"

Człowiek legenda Człowiek legenda - ['] zapamiętam go tak: a w tym lesie są wilki, jeśli wilk nie straszny to może ja będę szczerzył swoje kły.... :-) - cytat dosłowny - z praktyki w Sopotni

.... " A w górach nie ma już nikogo, nawet nas..."

5 komentarzy

reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt