wiadomościprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-12-12| Geodezja, Edukacja, Ludzie

Zmarł prof. Stanisław Latoś

5 grudnia w wieku 82 lat zmarł prof. dr hab. inż. Stanisław Latoś, wieloletni pracownik Wydziału Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Akademii Rolniczej we Wrocławiu oraz Wyższej Szkoły Inżynieryjno-Ekonomicznej w Rzeszowie.


Zmarł prof. Stanisław Latoś <br />
fot. WGGiIŚ AGH
fot. WGGiIŚ AGH

Prof. Stanisław Latoś urodził się 13 maja 1934 r. Obszar jego zainteresowań naukowych obejmował m.in. osnowy geodezyjne, geodezyjną obsługę gospodarki nieruchomościami, zagadnienia prawne związane z szacowaniem nieruchomości. W 1964 r. obronił pracę doktorską. W 1985 r. uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego, a w 1997 r. – tytuł profesora nauk technicznych. Był laureatem licznych nagród. Otrzymał m.in. medal „Za zasługi dla Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Akademii Rolniczej we Wrocławiu” (2004 r.).
Był autorem lub współautorem m.in. trzech artykułów opublikowanych w GEODECIE: „Czy warto mierzyć tak wysoko” (11/2001), „Wysokie widoczne z daleka” (3/2004) oraz „Ćwiczenia terenowe” (8/2007).

Msza święta żałobna odprawiona zostanie dziś (12 grudnia) o godz. 12.00 w kaplicy na cmentarzu Bielany w Krakowie, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku.

DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa


Reklama
reklama@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS