wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Skanowanie wnętrza platformy wiertniczej
blog
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Wiadomości|2016-11-18| Geodezja, GIS, Edukacja

Tak świętowano GIS Day w Bytomiu

Już po raz szósty w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu obchodzono GIS Day. W ramach tej naukowej imprezy uczniowie – zarówno klas geodezyjnych, jak i klas trzecich z gimnazjów nr 6 i 7 w Bytomiu – mogli uczestniczyć w wykładach i warsztatach poświęconych systemom informacji geograficznej oraz możliwościom wykorzystania najnowszego sprzętu geodezyjnego.


Tak świętowano GIS Day w Bytomiu <br />
Warsztaty prowadzone przez firmę Geomatix
Warsztaty prowadzone przez firmę Geomatix

W harmonogramie imprezy znalazły się m.in.:
• wykład wprowadzający pt. „Wykorzystanie GIS w przygotowaniu podkładu mapowego dla przebiegu linii elektroenergetycznych wysokiego napięcia” (Aneta Wawrzak, firma Arinet);
• wykład pt. „Wykorzystywanie nowoczesnego sprzętu pomiarowego” (firma Geomatix);
• wykład pt. „Wykorzystywania GIS w Urzędzie Miasta Bytomia” (Danuta Bałdowska, UM Bytomia);
• warsztaty z wykorzystaniem oprogramowania QGIS (Aneta Wawrzak, firma Arinet);
• warsztaty z obsługi najnowszego sprzętu geodezyjnego (Daria Stuchlik, Przemysław Trzeciak, Joachim Mateja, firma Geomatix);
• warsztaty pt. „Wykorzystywanie strony internetowej http://sitplan.um.bytom.pl w życiu codziennym mieszkańca miasta Bytom” (Danuta Bałdowska, UM Bytomia).

Podczas GIS Day można było nie tylko zdobyć nową wiedzę teoretyczną i praktyczną, ale także wziąć udział w konkursach: wiedzy geodezyjnej (dla uczniów klas o innych profilach kształcenia niż geodezja) oraz wiedzy o GIS (dla klas z kierunku geodezyjnego).

Dla uczestników obchodów Światowego Dnia GIS-u przygotowano również gadżety ufundowane przez patrona imprezy – firmę Esri.


Wykłady prowadzone przez firmę Arinet


Konkurs dla klas gimnazjalnych

Źródło: ZSTiO w Bytomiu


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:reklama
reklama

2009 created by BRTSOFT.com
© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt