Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-11-07| GIS, Software, Kataster

Aktualizacja Wyszukiwarki LPIS dla QGIS

Trzy tygodnie po premierze wtyczka Wyszukiwarka LPIS dla programu QGIS doczekała się pierwszej aktualizacji.


Aktualizacja Wyszukiwarki LPIS dla QGIS

Wtyczka pozwala na stworzenie zapytania do bazy danych z działkami ewidencyjnymi (dane o charakterze katastralnym) pobranymi z geoportal.gov.pl (data pobrania danych jest określona w metadanych wtyczki) i otrzymanie geometrii wybranej działki ewidencyjnej. Umożliwia również szybkie wczytanie WMS z danymi o charakterze katastralnym z geoportal.gov.pl. Dotychczas dodatek ten pobrano ponad 100 razy.

Wtyczkę w wersji 1.1 rozbudowano o:
• Link do artykułu o LPIS.
• Możliwość zaznaczenia opcji „nie znam obrębu”. Pozwala ona na wyszukanie wszystkich działek z danego obrębu o danym numerze. W dokumentacjach często nie ma podanego obrębu, stąd wyszukiwanie może być utrudnione.
• Wybór przez identyfikację. Dodano nowe narzędzie, które pobiera odpowiednią działkę po kliknięciu w dowolny punkt w obszarze okna mapy. Pobierana jest działka, która zawiera w sobie współrzędne punktu kliknięcia.

Źródło: GIS Support, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS