Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-10-27| GIS

Świętokrzyski Park Narodowy dołącza do SIPWŚ

Podział administracyjny parku, punkty widokowe, obiekty kulturowe oraz dane, które przydadzą się turystom (o szlakach, ścieżkach edukacyjnych czy miejscach odpoczynku) – m.in. takie informacje Świętokrzyski Park Narodowy udostępni w Systemie Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego. Pomiędzy instytucją a Województwem Świętokrzyskim zostało podpisane porozumienie dotyczące współdziałania w zakresie tworzenia, utrzymywania, eksploatacji i rozwijania Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej, Systemu Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego (SIPWŚ).


Świętokrzyski Park Narodowy dołącza do SIPWŚ

– Cieszę się, że zainteresowaliście się naszym systemem. Tworzymy coraz większą zbiorowość w jednym z ciekawszych projektów, który ma służyć rozwojowi województwa świętokrzyskiego na wielu płaszczyznach: edukacji przyrodniczej, bezpieczeństwa, czy turystyki – mówił marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, który razem z członkiem Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Agatą Binkowską podpisali porozumienie z dyrektorem Świętokrzyskiego Parku Narodowego Janem Reklewskim. Marszałek dodał, że w systemie znajdują się między innymi: Lasy Państwowe, Straż Pożarna, Policja, Świętokrzyski Urząd Wojewódzki.

System sip.e-swietokrzyskie.pl stworzy możliwość prezentacji, rozpowszechniania oraz udostępniania informacji o Świętokrzyskim Parku Narodowym. Dane udostępnione w ten sposób będą łatwe do wglądu, jak również staną się wizytówką instytucji. Szybki dostęp do danych pozwoli wykorzystać je do prowadzenia analiz.
– Narzędzie, które będziemy współtworzyć usprawni zarządzanie parkiem, dzięki sprawnej, szybkiej wymianie informacji oraz możliwości nanoszenia zmian. Dodatkowo mieszkańcy regionu będą mieli łatwiejszy dostęp do danych o parku, co powinno przełożyć się na wzrost liczby turystów – podkreślił Jan Reklewski, dyrektor Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

Świętokrzyski Park Narodowy udostępni w systemie informacje dotyczące podziału administracyjnego, rodzajów ochrony, zbiorowisk rzeczywistych, punktów widokowych, obiektów kulturowych oraz dane dotyczące infrastruktury turystycznej (szlaki, ścieżki edukacyjne, miejsca odpoczynku, schrony, tablice informacyjne, punkty sprzedaży biletów itp.).
Porozumienie stwarza perspektywę dalszej współpracy związanej chociażby z opracowaniem aplikacji mobilnych. SIPWŚ może również stać się narzędziem, przy pomocy którego pracownicy wielu instytucji będą mogli opiniować, lub uzgadniać różnorodne dokumenty zawierające mapy.
– System jest bardzo dobrym instrumentem zarówno w budownictwie, geodezji, ochronie przyrody, jak i administracji samorządowej – podkreśliła Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

System Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego sip.e-swietokrzyskie.pl powstał w ramach Projektu „e-świętokrzyskie Budowa Systemu Informacji Przestrzennej Województwa Świętokrzyskiego” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jest zbudowany na bazie współpracy wszystkich jednostek samorządu terytorialnego województwa – województwa, 13 powiatów i 102 gmin.
Umożliwia użytkownikom zbieranie, przetwarzanie, przygotowywanie oraz udostępnianie różnorodnych informacji z uwzględnieniem lokalizacji przestrzennej obiektów.

Źródło: UMWŚ


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS