Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2016-10-25| GIS, Firma, Software

W jakiej technologii działa krajowa mapa zagrożeń?

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to uruchomiony w lipcu br. przez policję serwis, który umożliwia obywatelom zgłaszanie na mapie niebezpiecznych miejsc. Ta internetowa aplikacja została skonfigurowana i uruchomiona w infrastrukturze GUGiK z wykorzystaniem technologii wrocławskiej firmy GISPartner.


W jakiej technologii działa krajowa mapa zagrożeń?

Jak wyjaśnia spółka, kluczowym produktem realizującym KMZB jest iMapLite Cloud API – komponent pozwalający zarządzać danymi wielu użytkowników w chmurze. Dla potrzeb Komendy Głównej Policji przygotowano konfigurację udostępniającą:
• Publiczną mapę zgłoszeń pozwalającą anonimowym użytkownikom wprowadzać nowe dane (zgłoszenia).
• Prywatną mapę zgłoszeń pozwalającą uprawnionym operatorom zarządzać statusami zgłoszeń (w zdefiniowanym obszarze).

Ponadto dla administratorów dostępny jest panel zarządzania pozwalający m.in. na zmianę lub dodawanie kategorii zgłoszeń i ich właściwości (atrybutów).

Firma GISPartner zwraca ponadto uwagę na atrakcyjny sposób prezentacji danych, tzw. dynamiczne klastrowanie punktów prezentujące liczbę zgrupowanych obiektów. Funkcja ta w połączeniu z komponentami Big Data pozwala obsłużyć nawet miliony obiektów.

Dzięki kompatybilności z iMapMobile narzędzia iMapLite Cloud API mogą być udostępniane również użytkownikom mobilnych aplikacji dla systemów Android, iOS i Windows Phone/Mobile.

Źródło: GISPartner, JK


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak skanowano największy atlas świata
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama