wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-10-21| GIS, Mapy, Software

Esri i Waze ułatwią urzędom dzielenie się danymi drogowymi

Firma Esri – producent pakietu ArcGIS, ogłosiła nawiązanie partnerstwa ze spółką Waze – dostawcą popularnej aplikacji dla kierowców.


Esri i Waze ułatwią urzędom dzielenie się danymi drogowymi <br />
Wizualizacja alertów drogowych Waze
Wizualizacja alertów drogowych Waze

Waze jest dostawcą usługi, która blisko 65 mln kierowcom na całym świecie dostarcza dane o aktualnej sytuacji na drogach – natężeniu ruchu, wypadkach, objazdach itp. Jedną z inicjatyw tej firmy jest Waze Connected Citizens Program. Dzięki niej miasta partnerskie mogą korzystać z danych gromadzonych przez usługi Waze, by np. sprawniej prowadzić politykę transportową, a z drugiej strony mogą zasilać te serwisy swoimi danymi.

Partnerstwo Esri i Waze ma być bodźcem do dalszego rozwoju Waze Connected Citizens Program. Dzięki niemu urzędy czy zarządcy dróg mogły zasilać przy pomocy środowiska ArcGIS serwisy Waze. Pozwoli to np. szybko poinformować mieszkańców o wprowadzonych właśnie objazdach. Równocześnie partnerzy będą mogli korzystać z danych gromadzonych przez Waze. Prostota stosowanej przez Esri i Waze technologii sprawia, że strumienie danych mogą być łatwo integrowane z istniejącymi miejskimi systemami informatycznymi, np. stosowanymi w dyspozytorniach pogotowia czy w zarządach dróg.

– Dzięki temu administracja może korzystać z raportów o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym bez konieczności inwestowania w sieć sensorów czy w technologię „internetu rzeczy” – mówi Andrew Stauffer, menedżer w Esri. – Waze pozwala urzędom dzielić się swoimi otwartymi danymi przez aplikację, która już teraz jest bardzo popularna – dodaje.

– Połączenie sił z Esri pozwoli nam zwiększyć skalę naszego programu Waze Connected Citizens oraz udostępnić dodatkowe możliwości dla dotychczasowych 100 partnerów tej inicjatywy w zakresie wykorzystania danych crowdsourcingowych – mówi Paige Fitzgerald z Waze.

Więcej informacji o inicjatywie Esri i Waze dostępnych jest pod adresem go.esri.com/pr-waze.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2023 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Anna Wardziak
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS