Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
2016-10-14 | Geodezja, GIS, Teledetekcja, Firma

Polskie akcenty na Intergeo

Jak co roku na międzynarodowych targach geodezyjnych Intergeo (Hamburg, 11-13 października) nie brakowało Polaków – zarówno wśród gości, jak i wystawców.


Ilustracja: Polskie akcenty na Intergeo <br />
Stoiskoi WPG SA
Stoiskoi WPG SA

W tym roku na 527 stoisk cztery należały do polskich firm, co jest liczbą podobną jak w zeszłych latach. Firma FlyTech UAV z Krakowa chwaliła się udoskonaloną wersją swojego flagowego produktu – płatowca Fenix (użytkowanego m.in. przez GUGiK). Maszynę wzbogacono o odbiornik RTK, który nieznacznie poprawia dokładność wynikowej ortofotomapy, ale przede wszystkim pozwala zastosować mniejszą liczbę fotopunktów. Spółka pokazała również udoskonalone oprogramowanie stacji naziemnej. Wyróżnia je intuicyjna obsługa oraz zestaw narzędzi, które pozwolą uniknąć typowych błędów popełnianych przy planowaniu i realizacji misji fotogrametrycznych. Oprogramowanie pozwala na przykład przewidzieć na podstawie numerycznych modeli terenu zmianę rozdzielczości zdjęć pozyskiwanych na trasie lotu nad terenem o urozmaiconej rzeźbie. Inną nowością FlyTech UAV jest stacja komunikacji z dronem korzystająca nie z sygnału radiowego, ale GSM. Zaletą tego rozwiązania jest choćby możliwość równoległego nadzorowania maszyny z terenu i z biura.

Po sąsiedzku znajdowało się stoisko warszawskiej firmy MSP, która prezentowała m.in. trzecią wersję płatowca Neo. Ta całkowicie odmieniona, większa konstrukcja zaprojektowana jest przede wszystkim z myślą o przenoszeniu nie tylko kamery, ale także skanera laserowego. Jak chwali to rozwiązanie prezes firmy Marcin Szender, testy maszyny wykazały, że jest ona w stanie dostarczać chmurę punktów o podobnej jakości jak systemy załogowe. Poza tym na stoisku MSP wystawiono wirnikowca Zawisak (również wyposażonego w skaner laserowy) oraz małego drona Bzyg.

Już po raz 26. na Intergeo wystawiło się Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne. W tym roku spółka położyła szczególny nacisk na promowanie systemu monitoringu deformacji bazującego na satelitarnych zobrazowaniach radarowych. To wypracowane wspólnie z Instytutem Geodezji i Kartografii oraz Instytutem Techniki Budowlanej pozwala wykrywać na rozległych obszarach nawet milimetrowe ruchy podłoża czy obiektów infrastrukturalnych.

Po raz drugi na targach wystawiła się firma Lamigo z Gorzowa Wielkopolskiego – producent pomiarowych narzędzi dla budownictwa. Jak podkreślają jej przedstawiciele, produkty tej spółki sprzedawane są już w 12 krajach Europy, a celem obecności na Intergeo jest zwiększenie tej liczby.

Pisząc o udziale polskich firm na tych targach, nie sposób nie wspomnieć o firmie OPEGIEKA Elbląg, która w Hamburgu poinformowała o zakupie lotniczego skanera laserowego Riegl VQ-1560i (więcej) oraz wielkoformatowej kamery lotniczej Leica DMC III (więcej).

JK


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.



wiadomości

EU-MAXNET Sp. z o.o.
WARSZAWA

Przedstawiciel firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE GNSS. Firma MAXNET Lech Wereszczyński oferuje szeroką gamę profesjonalnych urządzeń/systemów pozycjonowania GNSS firm GINTEC, SPHEREFIX, SANDING, FJDynamics oraz HEMISPHERE...

GEOPRYZMAT
RASZYN

Serwis gwarancyjny i pogwarancyjny instrumentów firmy Pentax, Kolida i innych.
    poprzedni miesiąc następny miesiąc
ponwtśroczwpiąsobnie
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
strzałka w dółnadchodzące wydarzenia
2025-04-07 | ON-LINE
Otwarte seminarium nt. wykorzystania danych Copernicus
Centrum Badań Kosmicznych PAN oraz Instytut Geodezji i Kartografii zapraszają na seminarium on-line...
więcej
2025-04-14 | WARSZAWA oraz ONLINE
Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów
„Wykorzystanie wieloźródłowych danych przestrzennych oraz metod wizualizacji wyników pomiarów...
więcej
2025-04-14 | ON-LINE
Zieleń w planowaniu przestrzennym i procesie rewitalizacji - uwarunkowania prawne
Spotkanie przeznaczone jest dla przedstawicieli gmin z terenu całego kraju. Program webinarium:...
więcej
2025-04-25 | POZNAŃ
Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką i rekreacją oraz planowaniem przestrzennym
Konferencja naukowa pt. Geograficzne aspekty badań nad krajobrazem, turystyką, rekreacją oraz...
więcej
2025-04-28 | KRAKÓW
XIX Ogólnopolska Konferencja Studentów Geodezji 2025
W dniach 28–29 kwietnia 2025 r. na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie...
więcej
2025-05-12 | WARSZAWA oraz ONLINE
Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap
„Automatyczne generowanie map z BDOT10k; w porównaniu do generowania z OpenStreetMap”...
więcej
strzałka w dół zobacz pozostałe
Intergeo 2022 - 10 technologicznych trendów w geodezji
play thumbnail
czy wiesz, że...
strzałka w dół Czy wiesz, że...
Arystarch z Samos pierwszy wyznaczył rozmiary SłoŃca i Księżyca, a Arystarch z Samotraki był dyrektorem Biblioteki Aleksandryjskiej?
następny
strzałka w dółGeoludzie
Marian Brunon Piasecki (1904-1980)

Marian Brunon  Piasecki  (1904-1980)
Urodził się 6 października 1904 roku w Stanisławowie koło Mińska Mazowieckiego. Absolwent Gimnazjum im. W. Górskiego w Warszawie. W roku 1923 rozpoczął studia na Wydziale Geodezji Politechniki Warszawskiej. Po ich ukończeniu (1927 r.) rozpoczął...
więcej

strzałka w dółGeodaty
1937
Ukazał się pierwszy tom Wielkiego Sowieckiego Atlasu Świata. Tom drugi wydano w 1940 r.
następny

© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama