wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
film
Akademia INSPIRE w Norwegii
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2016-09-29| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Przetargi

Tauron kupuje geodane

Ponad 5,2 mln zł zapłaci firma Tauron Dystrybucja za pozyskanie danych przestrzennych dla 8200 km linii wysokiego napięcia oraz 13 850 km linii średniego napięcia.


Tauron kupuje geodane

Umowę na te prace podpisano z konsorcjum firm: Geocart z Włoch, Proximus z Katowic oraz Horyzont Geo z Mielca. W przetargu wystartowały ponadto: konsorcjum tarnowskich firm MGGP Aero oraz Vimap (wartość oferty: 6,7 mln zł), a także spółka Visimind z Olsztyna (7,0 mln zł).

Przedmiot zamówienia obejmuje m.in.:
• wykonanie zdjęć stereograficznych pozwalających na obserwację otoczenia linii oraz uzyskanie obrazu stereoskopowego;
• wykonanie ortofotomapy zawierającej obraz otoczenia linii;
• wykonanie zdjęć termowizyjnych służących diagnostyce sieci;
• wykonanie i dostarczenie sklasyfikowanego przestrzennego modelu terenu wokoło linii pozyskanego za pomocą lotniczego skaningu laserowego;
• zapewnienie realizacji usługi przy pomocy helikoptera wyposażonego w silnik turbinowy oraz system GPS i INS;
• pozyskanie i dostarczenie danych meteorologicznych;
• dostarczenie zdigitalizowanych modeli elementów sieci;
• wykonanie profili podłużnych linii wysokiego napięcia;
• wykonanie pomiarów współrzędnych słupów;
• wykonanie mapy wegetacji dla sieci WN;
• dostawę systemu informatycznego składającego się z serwera licencji, bazy danych oraz aplikacji sieciowej pozwalającej na prezentację pozyskanych danych.

Dane teledetekcyjne należy pozyskać dla 8200 km linii wysokiego napięcia (etap I – 4000 km, etap II – 4200 km) oraz 13 850 km linii średniego napięcia (etap I – 7800 km, etap II – 6050 km).

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do Gestor W pełni się z Tobą zgadzam. Co więcej robiąc inwentaryzację sieci trzeba zrobić dwie wersje - jedną dla odgik a drugą dla zleceniodawcy. Krótko pisząc twór jakim jest GESUT, GUGIK, licencja... dawno zostało oderwane od rzeczywistości i musi upaść. Życzył bym sobie i wszystkim aby następne były licencje.

do ~geometra Kolejny przykład: GES_Funkcja (Słownik funkcji przewodów w sieci uzbrojenia terenu) jako przesyłowy - g, rozdzielczy - r, przyłącze - p, inny - i. I nagle znikają z mapy rozróżnienia na instalacje zewnętrzne. Czyżby nikogo nie interesowało dokąd jest przyłącze (Gestor) a odkąd jest instalacja zewnętrzna (odbiorca). Obecnie w ODGiK-ach zmieniają wszystko na przyłącze.... Gdzie sens, gdzie logika. Czy zmiany w GESUT chociaż w minimalnym zakresie są konsultowane z branżystami i rzeczywistymi specjalistami??? To nie dziwmy się, że gestorzy odcinają się od GESUT.

do ~geometra Oczywiście, że tak. Skoro pojawiają się takie kwiatki, jak: w GES_PrzewodGazowy GES_SUPG średnica jako "Średnica przewodu przyjmuje wartości nominalne dla danego rodzaju sieci" zamiast "typoszeregu", to co się dziwić. Naprowadzam, że dla rur stalowych podaje się jako nominalne średnice wewnętrzne, a dla rur z PE nominalne są średnice zewnętrzne. To co - zmieniamy wszystkie opisy na mapie? No to w Ośrodkach usuwa się w ogóle średnice, bo nie wiadomo czy to wewnętrzna, czy zewnętrzna. Świetnie...

. A ja dostrzegam inną tendencję - kolejna instytucja branżowa prowadzi ewidencję swojej sieci wg własnych potrzeb a nie wymog?w i od dyktando GESUT. Czyżby to był początek końca GESUTU. Myślę, źe dni tego tworu jak i GUGiKu są policzone.

@podwykonawca, a ja obstawiam że Geocart ma już częściowo pozyskane dane i już je opracowuje

stawiam dolary przeciwko orzechom że jeśli Tauron nie zmieni warunków zamówienia tj. terminu I etapu to projekt jest niewykonalny choćby miał to robić sam św. Piotr

wow nowy gracz na rynku...

7 komentarzyzobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt