wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-06-18| Geodezja, Prawo, Ludzie

Posiedzenie Zespołu ds. Miar


Minister Gospodarki powołał Międzyresortowy Zespół ds. Opracowania Rozwiązań Systemowych w Zakresie Organizacji i Funkcjonowania Administracji Miar. Inauguracyjne posiedzenie odbyło się 13 czerwca.

Zadaniem Zespołu jest przede wszystkim opracowanie strategii rozwoju metrologii, przygotowanie koncepcji zmian systemowych organizacji krajowej administracji miar oraz określenie kierunków, zakresu i harmonogramu działań zmierzających do realizacji zmian wypracowanych przez Zespół.
Zdaniem wiceministra gospodarki Marcina (przewodniczącego zespołu) Korolca funkcjonowanie administracji miar wymaga szeregu zmian przede wszystkim, w kontekście członkostwa Polski w UE i reformy regulacyjnej prawa wspólnotowego. Niezbędne jest wdrażanie nowego podejścia w prawie technicznym oraz zmiana roli państwa w systemie dopuszczania do użytkowania przyrządów pomiarowych. Wiceminister zaznaczył, że ważnym celem jest maksymalne ograniczenie ingerencji państwa w sferę metrologii. Istotne jest także zastąpienie obecnej, restrykcyjnej kontroli metrologicznej nowymi mechanizmami wyznaczonymi przez UE.
W skład zespołu oprócz przedstawicieli Ministerstwa Gospodarki, prezesa Głównego Urzędu Miar wchodzą reprezentanci Międzynarodowego Biura Miar, Polskiej Akademii Nauk, Ministerstwa Finansów, Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Transportu, Budownictwa, Środowiska, Spraw Wewnętrznych i Administracji, Obrony Narodowej.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEOIDA na spotkaniu IGSM w Newcastle
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS