wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-06-15| Geodezja, GIS, Mapy, Firma, Software, Instytucje, Imprezy

Zakończyła się konferencja geoinformacyjna firmy Geosystems PolskaZakończyły się właśnie II konferencja naukowo-techniczna pt. "Wykorzystanie współczesnych zobrazowań satelitarnych, lotniczych i naziemnych dla potrzeb obronności kraju i gospodarki narodowej" oraz VII konferencja użytkowników oprogramowania Erdas Imagine i LPS zorganizowane wspólnie przez Geosystems Polska i Wojskową Akademię Techniczną (14-15 czerwca, Podlesice).

Jak wskazuje tytuł spotkania, mowa była przede wszystkim o wykorzystaniu zdjęć wykonywanych z pułapu lotniczego i satelitarnego w obronności kraju. Ale nie tylko. Oprócz zagadnień zastosowania rozpoznania obrazowego w Wojsku Polskim poruszono również ciekawą kwestię wykorzystania technik satelitarnych "w cywilu" na przykładzie Grupy Jurajskiej GOPR. Firma Geosystems jest w trakcie opracowania systemu monitoringu ratowników działających na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Rozwiązanie bazuje na serwisie lokalizacyjnym Targeo oraz urządzeniach GPS KernellGuard. Pozycja wyposażonych w nie ratowników będzie wizualizowana na mapie w centrum GOPR.
Ciekawie zapowiadają się też wyniki polskiej części europejskiego projektu prowadzonego przez firmę Geosystems pod nazwą EUROMAPS PL, którego celem jest stworzenie wysokorozdzielczej jednolitej mozaiki ortoobrazów satelitarnych z satelity IRS-P6. Aktualnie EUROMAPS obejmuje tereny Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Włoch. Produkt o rozdzielczości geometrycznej 5 m będzie pierwszym tego typu opracowaniem obszaru Polski. Więcej w lipcowym GEODECIE.

MP


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Gratulacje! Pogratulować gospodarzom imprezy. Było super, przyjedziemy za rok!!!
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wapno - krajobraz po katastrofie
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS