wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2007-05-02| GIS, Teledetekcja, Firma, Imprezy

Przeciętnie 54 tys. dolarów rocznie dla fotogrametry


Stowarzyszenie MAPPS, zrzeszające amerykańskie firmy zajmujące się fotogrametrią i teledetekcją, opublikowało raport na temat wysokości zarobków w branży.

W 2006 roku przeciętne wynagrodzenie pracownika amerykańskiej firmy (niezajmującego kierowniczego stanowiska) wynosiło 54 tys. dolarów. Każdy z nich miał także zapewnione przez pracodawców ubezpieczenie zdrowotne.
Raport opracowywany jest co trzy lata na zlecenie organizacji MAPPS (Management Association for Private Photogrammetric Surveyors), grupującej 160 firm. W ostatnim badaniu wzięło udział 76 firm. Ankieta nie brała pod uwagę dyrektorów i właścicieli firm lub udziałowców. Porównanie obecnego raportu z danymi z 2003 roku wskazuje na szybki wzrost płac personelu zarządzającego i duży popyt na wysoko wykwalifikowanych pracowników. W tym czasie zarobki kadry zarządzającej wzrosły o 18% i wynoszą dzisiaj przeciętnie 95 tys. dolarów. Zauważalny jest trend w zrównywaniu się płac w zachodniej części USA z resztą kraju. Dotychczas zarobki na zachodzie były o wiele niższe niż na wschodzie i w centrum USA. Widoczne jest też podążanie firm w kierunku coraz większego udziału pracowników w zyskach firm, ponad 10% zatrudnionych uzyskało już taką możliwość.

Cena 92-stronicowego opracowania wynosi 500 dolarów.

Źródło: MAPPS


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
ciekawe kiedy w Polsce będziemy zarabiać chociaż 5 tyś PLN?
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS