Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-09-02| Geodezja, GIS, Kataster

Wspólnie dla e-administracji i geoinformacji

Odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Sterującego projektu własnego województwa mazowieckiego pn.: „Regionalne partnerstwo samorządów Mazowsza dla aktywizacji społeczeństwa informacyjnego w zakresie e-administracji i geoinformacji” (Projekt ASI). Inicjatywa współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–20.


Wspólnie dla e-administracji i geoinformacji <br />
Partnerzy projektu: 157 gmin (po lewej) oraz 33 powiaty (po prawej)
Partnerzy projektu: 157 gmin (po lewej) oraz 33 powiaty (po prawej)

W spotkaniu wziął udział marszałek Adam Struzik pełniący funkcję przewodniczącego. W skład Komitetu weszli także: wicemarszałek Wiesław Raboszuk (zastępca przewodniczącego) oraz przedstawiciele 18 partnerów (jednostek samorządu terytorialnego), realizujących wspólnie z województwem mazowieckim projekt ASI.

Projekt jest kontynuacją działań zrealizowanych przez województwo mazowieckie w poprzedniej perspektywie finansowej RPO WM 2007–13, w ramach projektów dotyczących e-administracji („Rozwój elektronicznej administracji w samorządach województwa mazowieckiego wspomagających niwelowanie dwudzielności potencjału województwa” tzw. Projekt EA) i geoinformacji („Przyspieszenie wzrostu konkurencyjności województwa mazowieckiego poprzez budowanie społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy przez stworzenie zintegrowanych baz wiedzy o Mazowszu” tzw. Projekt BW).

W ramach projektu zostaną uruchomione przez jst m.in. e-usługi na poziomie dojrzałości 3 (34 usługi) i 4 (16 usług) dla mieszkańców, przedsiębiorców i instytucji. Korzystanie z nich będzie możliwe za pomocą różnych kanałów dostępu, niezależnie od miejsca przebywania i wykorzystywanej technologii (komputery, telefony, tablety). Elektroniczne usługi oraz systemy teleinformatyczne towarzyszące im jako tzw. back-office będą realizowane w oparciu o metody projektowania zorientowanego na użytkownika. Planowane jest również opracowanie 5 nowych systemów dziedzinowych wspomagających pracę urzędów, rozbudowanie obecnej infrastruktury technicznej partnerów projektu i dalszy rozwój rozwiązań związanych z geoinformacją i e-administracją. Wykonywane będą również prace geodezyjne zmierzające do cyfryzacji danych państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz cyfryzacji danych przestrzennych Mazowieckiego Systemu Informacji Przestrzennej.

Wartość projektu to ponad 98 mln zł, z czego, 80% (tj. ponad 78 mln zł) stanowi dofinansowanie z funduszy europejskich.

Więcej o projekcie

Źródło: UMWM


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS