Celem strategicznym projektu ASI jest wsparcie inteligentnego, zrównoważonego rozwoju zwiększającego spójność społeczną i terytorialną przy wykorzystaniu potencjału mazowieckiego rynku pracy. Realizacja tego celu odbywać się będzie poprzez rozwój e-usług dla obywateli i przedsiębiorców oraz zwiększanie dostępu do technologii ICT. Inicjatywa ma stworzyć warunki efektywnego stosowania informacji przestrzennej w regionie oraz usprawnić kontakty urząd-przedsiębiorca-obywatel. W ramach przedsięwzięcia zostaną również opracowane i udostępnione usługi danych przestrzennych i metadanych wynikające z ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej oraz towarzysząca im cyfryzacja danych przestrzennych.
Łączna wartość przedsięwzięcia to blisko 98,3 mln zł, a wnioskowane dofinansowanie – 78,6 mln zł.
Projekt ASI będzie wykorzystywać rezultaty projektów:
• „Przyspieszenie wzrostu konkurencyjności Województwa Mazowieckiego, przez budowanie społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy poprzez stworzenie zintegrowanych baz wiedzy o Mazowszu”;
• „Rozwój elektronicznej administracji w samorządach województwa mazowieckiego wspomagającej niwelowanie dwudzielności potencjału województwa”;
• „Mazowiecki System Informacji Przestrzennej Gmin i Powiatów współdziałających w ramach województwa”;
• GEOPORTAL 2;
• „Budowa elektronicznej platformy usług administracji publicznej e-PUAP”.
Wśród zadań do realizacji w ramach projektu ASI znalazły się:
• Zadanie nr 1. Utworzenie i wdrożenie usług, o których mowa w ustawie o infrastrukturze informacji przestrzennej o poziomie dojrzałości 3, w tym stworzenie systemu teleinformatycznego do zasilania baz danych MSIP oraz systemu map topograficznych.
• Zadanie nr 4. Cyfryzacja danych przestrzennych MSIP.
• Zadanie nr 5. Cyfryzacja danych państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz utworzenie usług, o których mowa w zadaniu 1 dla powiatów.
• Zadanie nr 6. Wsparcie techniczne i merytoryczne partnerów projektu w zakresie realizacji i wdrożeń usług elektronicznej administracji i geoinformacji, jako element towarzyszący działaniom wykonania i wdrożenia nowych systemów informatycznych, ich rozwoju o nowe funkcjonalności oraz opracowania i wdrożenia nowych usług świadczonych drogą elektroniczną.
Więcej informacji o projekcie