Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-08-10| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Software

Topolyst: nowość do obróbki danych z dronów

Należąca do GeoCue Group firma AirGon wypuściła aplikację Topolyst przeznaczoną do zaawansowanej edycji danych 3D pochodzących z bezzałogowych maszyn latających.


Topolyst: nowość do obróbki danych z dronów

Aplikacje takie jak PhotoScan czy Pix4D pozwalają na przetworzenie zdjęć z dronów do postaci gęstej chmury punktów. Tego typu dane coraz częściej pozyskiwane są również za pomocą skanerów laserowych integrowanych z bezzałogowcami. Topolyst oferuje zaś wszechstronne narzędzia, które pozwalają wizualizować i analizować chmury punktów z dronów, a także wykonywać na ich podstawie różnorodne pomiary. W ocenie producenta dzięki tej aplikacji geodeci pracujący na terenach budowlanych czy górniczych przynajmniej częściowo mogą zrezygnować z tradycyjnych, często czasochłonnych metod pomiarowych, a zlecone prace wykonywać w ciągu godzin zamiast dni.

Co potrafi Topolyst? Aplikacja pozwala np. na analizowanie dokładności chmury punktów i ortofotomozaiki, usuwanie szumów z chmury, klasyfikowanie punktów, generowanie linii nieciągłości, pomiary objętości, edytowanie danych wektorowych w 3D, generowanie warstwic, a także tworzenie numerycznych modeli terenu i opracowań pochodnych – map cieniowania, spadku czy ekspozycji.

Podstawowa wersja aplikacji Topolyst pozwala na edycję w jednym projekcie danych dla 4 km kw., natomiast wersja Topolyst Unlimited jest pozbawiona tego ograniczenia.

Źródło: AirGon, JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS