wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-08-03| Geodezja, GIS, Teledetekcja, Edukacja

AGH uruchamia studia podyplomowe o dronach

W roku akademickim 2016/2017 Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie uruchomi pierwszą edycję studiów podyplomowych „Zastosowania bezzałogowych statków latających (BSL) w rozwiązywaniu zagadnień inżynierskich”.


AGH uruchamia studia podyplomowe o dronach

Studia mają na celu przybliżenie słuchaczom praktycznych zastosowań bezzałogowych statków latających, zwłaszcza pod względem ich możliwości technicznych oraz obniżenia kosztów realizacji prac polowych w porównaniu z tradycyjnymi metodami pomiarowymi. Program zajęć obejmuje 172 godziny dydaktyczne (57 godzin wykładów i 115 godzin laboratoriów) przeznaczonych na omówienie takich zagadnień, jak:
• podstawy teoretyczne operowania BSL w zasięgu wzroku operatora (VLOS),
• planowanie nalotów fotogrametrycznych pod kątem prawnym oraz technicznym,
• podstawy fotogrametrii cyfrowej,
• przetwarzanie danych pozyskanych z pokładu BSL,
• metody opracowywania typowych produktów fotogrametrii lotniczej z danych pozyskanych z BSL,
modelowanie obiektów trójwymiarowych,
• zastosowania BSL w wybranych dziedzinach gospodarki (górnictwo odkrywkowe, architektura, archeologia, energetyka, inżynieria środowiska),
• inwentaryzacja zabytków,
• integracja produktów pozyskanych z BSL z naziemnym skanowaniem laserowym, fotogrametrią naziemną, teledetekcją i GIS.

Zgłoszenia na studia mają ruszyć do 1 września. Koszt udziału w zajęciach wynosi 4,2 tys. zł. Szczegóły dostępne są pod adresem bsl.agh.edu.pl.

Zobacz ofertę studiów podyplomowych związanych z geodezją, kartografią i GIS-em

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Wyższa Szkoła Bankowa Bardzo interesujące studia podyplomowe, jednak dopiero za jakiś czas będą przydatne. Teraz warto pomyśleć o studiach bardziej "przyziemnych", które można podjąć w oddziałach Wyższej Szkoły Bankowej. Studiować można w kilku miastach w kraju (Wrocław, Poznań czy Gdańsk), w kilku obszarach, takich jak: budownictwo, pedagogika, HR, finanse czy IT. Więcej o naszej ofercie znaleźć można na naszej stronie wsb.pl na którą serdecznie zapraszam po szczegóły. Warto szybko podjąć decyzję i aplikować na studia do 19 września. Do tego czasu można zyskać dzięki promocji: wpisowe jedynie 100 zł zamiast 400 zł, a na czesnym zaoszczędzić nawet 300zł! Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki Online Ekspert WSB
 1 
 1 
odpowiedz zgłoś
Szkoda pieniędzy Całkowicie się zgadzam, lepiej wydać pieniądze na kurs umożliwiający podejście do egzaminu i zdobycie uprawnień VLOS. I to zdecydowanie ! Bo to jest dokument który konkretnie coś znaczy na rynku.
 2 
 9 
odpowiedz zgłoś
Nie polecam Ani słowa o praktycznym lataniu dronem. Wydać 4tys. i nawet nie mieć za to uprawnię VLOS?! Kolejny kierunek żeby doktorzy sobie dorobili. Polecam zapisać się na kurs. Szkoda pieniędzy na papier w branży w którejliczą się uprawnienia, a nie jakaś podyplomówka.
 2 
 15 
odpowiedz zgłoś
Obawiam się... nie chcę "czarnowidziec" ale jako absolwent studiów na tym wydziale domyślam się kto może prowadzić zajęcia z dronów i wydaje mi sie, że szkoda pieniedzy... No chyba, ze komuś zależy na papierku, że zrobił podyplomówkę, a nie na wiedzy to wtedy warto bo łatwo zaliczyć
 2 
 18 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning ułatwi modernizację statku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS