|2016-03-18|
Geodezja, GIS, Edukacja
Geoinformatyka i geoinformacja studiami z przyszłością
16 marca br. odbył się finał I edycji Ogólnopolskiego Programu Akredytacyjnego „Studia z przyszłością”, organizowanego wspólnie przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję Kreatywną PRC.
Wśród ponad 80 wyróżnionych certyfikatami „Studia z Przyszłością” kierunków znalazły się: • Geoinformacja – studia I stopnia na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; • Geoinformatyka – studia I stopnia na Wydziale Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej; • Geoinformatyka – studia I stopnia prowadzone przez wydziały: Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (w tym roku ma zostać uruchomiony drugi stopień geoinformatyki i będą to pierwsze tego typu studia magisterskie w Polsce).
Organizatorzy uhonorowali kierunki studiów I i II stopnia oraz studiów podyplomowych, realizowane według nowoczesnych i innowacyjnych programów kształcenia, dobrze odpowiadające na potrzeby rynku pracy, zgodne z oczekiwaniami otoczenia społeczno-gospodarczego. – Znak jakości „Studia z Przyszłością” otrzymały kierunki studiów, które swoje programy opierają na trzech filarach: dążeniu do przekazywania aktualnej, nowoczesnej wiedzy, kreowaniu umiejętności i kompetencji społecznych poszukiwanych przez pracodawców oraz inwestowaniu w najwyższą jakość edukacji – mówił podczas Gali prof. Dariusz Rott, członek Komisji Programu „Studia z Przyszłością”, pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego, do 2013 r. członek Prezydium Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Dziekan WGiK PW prof. Alina Maciejewska i prodziekan WGiK PW ds. Nauki i Rozwoju dr hab. Dariusz Gotlib
Eksperci oceniający programy studiów zgłoszone do akredytacji „Studia z Przyszłością” badali m.in. innowacyjność przyjętych przez szkoły wyższe efektów kształcenia, stosowane metody dydaktyczne czy formy i zakres współpracy uczelni z pracodawcami. Istotne było również to, czy uczelnie, kształcąc studentów, kładą nacisk na umiejętności i kompetencje cenione przez środowiska gospodarcze, takie jak komunikatywność, samodzielność, kreatywność i kwalifikacje językowe.
Fotogaleria z uroczystej gali
Źródło: studiazprzyszloscia.pl, DC
|