Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-08-04| GIS, Mapy, Instytucje

Adresy i plany zagospodarowania: nowości we wrocławskim SIP-ie

W ramach Systemu Informacji Przestrzennej Wrocławia udostępniono nową, powszechnie dostępną usługę typu WFS, która pozwala na pobieranie i przeglądanie punktów adresowych oraz osi ulic ze zbioru ewidencji miejscowości, ulic i adresów. W geoportalu opublikowano ponadto nowe dane dotyczące planowania przestrzennego.


Adresy i plany zagospodarowania: nowości we wrocławskim SIP-ie

Wspomniany WFS (http://gis1.um.wroc.pl/arcgis/services/ogc/OGC_emuia/MapServer/WFSServer?) jest kolejną po: aplikacji internetowej, usłudze typu REST oraz pliku GML formą powszechnego udostępniania danych o adresach i ulicach Wrocławia. Ewidencja miejscowości, ulic i adresów jest tu prowadzona za pomocą własnej, dedykowanej aplikacji, budowanej m.in. ze szczególnym uwzględnieniem wymogu efektywnej integracji z dowolnymi systemami informatycznymi miasta.

Ponadto w ostatnich dniach na mapach SIP-u Wrocławia udostępnione zostały szczegółowe dane o przeznaczeniach terenów w postaci precyzyjnych raportów dla każdego objętego planem obszaru. Nowe dane są efektem wieloletnich prac nad standaryzacją MPZP Wrocławia oraz kodowaniem przeznaczeń terenów do postaci bazodanowej (więcej informacji).

Dodatkowo miasto udostępniło gotowe analizy tematyczne dotyczące wybranych typów zagospodarowania dla terenów całego Wrocławia.

Źródło: SIP Wrocławia


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS