wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-08-03| Geodezja, GIS, Mapy, Firma

1700 serwisów iMPA

Dwa dni temu (1 sierpnia) przekroczona została liczba 1700 wdrożeń systemów iMPA, co stanowi 68% wszystkich gmin. Jubileuszowe wdrożenie przypada na gminę Strzelin.


1700 serwisów iMPA

Wdrożenie obejmuje również tak istotne dla funkcjonowania gminy tematy, jak zagospodarowanie przestrzenne czy mapę realizowanych inwestycji. Obecnie w bazach iMPA zgromadzonych jest około 5 mln punktów adresowych.

Od 2010 roku funkcjonalność systemu obejmuje autorską technologię automatycznego informowania o nowych adresach w postaci elektronicznej, z której korzysta m.in. Główny Urząd Statystyczny. Wysyłane informacje wykorzystywane są również w większości powiatów. Aktualnie w ciągu roku do GUS z systemu iMPA trafia ponad 36 000 zawiadomień o utworzeniu punktów adresowych. Statystykę z kilku ostatnich lat przedstawiono na wykresie.

Źródło: Geo-System


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
user gminny ciekawe spojrzenie, może warto ich tez warto dołączyć do rady użytkowników
 1 
odpowiedz zgłoś
wierny fan Liczba 1700 nie wskazuje liczby faktycznie użytkowanych aplikacji tylko ilość rozdanych sztuk. To jest zasadnicza różnica.
 3 
odpowiedz zgłoś
do userek no właśnie tak czytam i nie rozumiem, skoro jest napisane ze 1700 samorządów korzysta z iMPA to po co te emuje, jakieś rady użytkowników, twoja praca pijarowa? Zwłaszcza teraz?
 3 
odpowiedz zgłoś
czytanie ze zrozumieniem, na stronie https://emuia.gugik.gov.pl/?page_id=1360 jest napisane : "Główny Geodeta Kraju podjął decyzję o powołaniu Rady użytkowników aplikacji urzędowych do prowadzenia ewidencji miejscowości, ulic i adresów (EMUiA)" - czuli użytkownicy impa też mogą być w radzie przy organie centralnym, wcale nie są niedopuszczeni i wyłączeni z definicji, wprost przeciwnie, serdecznie ich zapraszamy.
 2 
odpowiedz zgłoś
Pytanie A Rada Użytkowników iMPA będzie, bo jestem chętny do udziału w jej działaniach.
 2 
 3 
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 3
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS