wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-07-22| GIS, Firma, Software

Globema wysoko w rankingu firm informatycznych

Computerworld już po raz 25. opublikował raport „TOP200: Polski Rynek Teleinformatyczny” prezentujący największe firmy IT w Polsce. Jak co roku w zestawieniu znalazła się warszawska spółka Globema, która wyróżnia się m.in. wysokim miejscem w zakresie nakładów na prace badawczo-rozwojowe.


Globema wysoko w rankingu firm informatycznych

Raport TOP200 tworzony jest od 1992 roku. Ponieważ obejmuje cały polski rynek IT, w klasyfikacjach brane są pod uwagę zarówno specjalistyczne firmy software’owe oraz integratorzy (np. Globema), jak i dystrybutorzy sprzętu oraz firmy biznesowo-konsultingowe.

Co roku Globema jest w pierwszej dziesiątce rankingu przedsiębiorstw o największych nakładach na prace badawczo-rozwojowe. Firma aktywnie prowadzi projekty B+R i wdraża ich rezultaty na całym świecie. Globema posiada własne jednostki badawczo-rozwojowe oraz dwa centra rozwoju oprogramowania. Współpracuje z wiodącymi uczelniami technicznymi i placówkami naukowymi, w tym: Politechniką Łódzką i Warszawską, Uniwersytetem Warszawskim i Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

W tegorocznym rankingu Globema zajęła: III miejsce w zestawieniu firm o największych nakładach na R&D w stosunku do przychodów z IT w 2015 roku oraz VIII miejsce w zestawieniu firm o największych nakładach na prace badawczo-rozwojowe w 2015 roku.

W ostatnim czasie Globema zakończyła między innymi projekt B+R w zakresie SmartGrid, którego efektem jest System Dynamicznego Zarządzania Przesyłem (SDZP). Również wprowadzone w bieżącym roku do oferty Globemy dwie aplikacje oparte na Mapach Google – GeoTraxx oraz GeoTask – są wynikiem prac badawczo-rozwojowych.

W tegorocznym TOP200 Globema znalazła się także w rankingach:
• największych dostawców rozwiązań i usług IT dla sektora utilities (wyłączając energetykę) – 18. miejsce;
• największych dostawców oprogramowania na zamówienie – 26. miejsce;
• największych dostawców rozwiązań i usług IT dla sektora energetycznego – 28. miejsce;
• największych dostawców rozwiązań i usług IT dla sektora telekomunikacyjnego – 30. miejsce.

Źródło: Globema


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo pomaga stworzyć ekologiczne fajerwerki
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS