wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-07-22| GIS, Firma, Software

Globema wysoko w rankingu firm informatycznych

Computerworld już po raz 25. opublikował raport „TOP200: Polski Rynek Teleinformatyczny” prezentujący największe firmy IT w Polsce. Jak co roku w zestawieniu znalazła się warszawska spółka Globema, która wyróżnia się m.in. wysokim miejscem w zakresie nakładów na prace badawczo-rozwojowe.


Globema wysoko w rankingu firm informatycznych

Raport TOP200 tworzony jest od 1992 roku. Ponieważ obejmuje cały polski rynek IT, w klasyfikacjach brane są pod uwagę zarówno specjalistyczne firmy software’owe oraz integratorzy (np. Globema), jak i dystrybutorzy sprzętu oraz firmy biznesowo-konsultingowe.

Co roku Globema jest w pierwszej dziesiątce rankingu przedsiębiorstw o największych nakładach na prace badawczo-rozwojowe. Firma aktywnie prowadzi projekty B+R i wdraża ich rezultaty na całym świecie. Globema posiada własne jednostki badawczo-rozwojowe oraz dwa centra rozwoju oprogramowania. Współpracuje z wiodącymi uczelniami technicznymi i placówkami naukowymi, w tym: Politechniką Łódzką i Warszawską, Uniwersytetem Warszawskim i Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

W tegorocznym rankingu Globema zajęła: III miejsce w zestawieniu firm o największych nakładach na R&D w stosunku do przychodów z IT w 2015 roku oraz VIII miejsce w zestawieniu firm o największych nakładach na prace badawczo-rozwojowe w 2015 roku.

W ostatnim czasie Globema zakończyła między innymi projekt B+R w zakresie SmartGrid, którego efektem jest System Dynamicznego Zarządzania Przesyłem (SDZP). Również wprowadzone w bieżącym roku do oferty Globemy dwie aplikacje oparte na Mapach Google – GeoTraxx oraz GeoTask – są wynikiem prac badawczo-rozwojowych.

W tegorocznym TOP200 Globema znalazła się także w rankingach:
• największych dostawców rozwiązań i usług IT dla sektora utilities (wyłączając energetykę) – 18. miejsce;
• największych dostawców oprogramowania na zamówienie – 26. miejsce;
• największych dostawców rozwiązań i usług IT dla sektora energetycznego – 28. miejsce;
• największych dostawców rozwiązań i usług IT dla sektora telekomunikacyjnego – 30. miejsce.

Źródło: Globema


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS