Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-07-20| GIS, Mapy

Garmin uruchamia społecznościowe kartowanie zbiorników

Quickdraw Community to nowa platforma, którą tworzą użytkownicy, udostępniając i pobierając z niej bezpłatne mapy głębokości w jakości HD stanowiące istotne uzupełnienie dla map Garmina.


Garmin uruchamia społecznościowe kartowanie zbiorników

Korzystając z echosondy oraz bezpłatnego oprogramowania Quickdraw Contours, instalowanego na kompatybilnym ploterze nawigacyjnym, użytkownicy tworzą własne mapy głębokości z izobatami co 30 cm, na których oznaczać mogą dodatkowo interesujące ich miejsca połowu czy niebezpieczne punkty, takie jak np. zatopione obiekty. Platforma Quickdraw Community umożliwia łatwe i szybkie udostępnianie stworzonych map, a także pobieranie danych zamieszczonych tam przez innych.

„Bezpłatne oprogramowanie Quickdraw Contours pojawiło się na początku roku 2016 i od tego czasu nasi użytkownicy tworzą własne mapy głębokości z zaznaczonymi dodatkowo punktami szczególnymi. Platforma społecznościowa Quickdraw Community stwarza możliwość wymiany tych niezwykle użytecznych danych pomiędzy jej członkami” – mówi Jakub Szałamacha, marketing manager w firmie Garmin Polska. „Na platformie Quickdraw Community można także udostępniać rejestrowane przy użyciu technologii wielowiązkowego sonaru Garmin Panoptix wysokiej jakości nagrania HD przedstawiające dokładne kontury ryb pływających w danej przestrzeni wodnej” – dodaje.

Tworzenie map za pomocą Quickdraw Contours jest proste. Wystarczy włączyć oprogramowanie i wraz z ruchem łodzi, tworzona będzie mapa. W przeciwieństwie do podobnych rozwiązań oferowanych przez konkurencję, mapę otrzymujemy błyskawicznie, nie trzeba czekać na rezultat ani przesyłać plików i zewnętrznie ich przetwarzać. Zapisane dane możemy zachować dla siebie lub się nimi podzielić, bez żadnych opłat. Proces budowy mapy można w czasie rzeczywistym obserwować na ekranie plotera lub może on przebiegać w tle. Aby zapewnić jak najpełniejsze pokrycie, Quickdraw Contours jasno wskazuje miejsca, gdzie użyteczne informacje o głębokościach zostały już zebrane, a gdzie jeszcze nie.

Zebrane dane mogą być przechowywane na dowolnej karcie pamięci SD lub microSDTM, jak również na kartach Garmin BlueChart g2 i BlueChart g2 Vision. Aby udostępnić, pobrać lub wyszukać dane Quickdraw Contours, należy utworzyć konto na platformie Garmin Connect. Jest to bezpłatna platforma posiadająca miliony użytkowników, którzy zgrywają tam swoje treningi i inne aktywności zapisane przez urządzenia Garmin, aby je następnie analizować i udostępniać.

Zapisane mapy przesyła się na Quickdraw Community przez profil „Marine” w Garmin Connect. W ciągu 24 godzin są one dostępne do pobrania. Intuicyjny interfejs umożliwia łatwe wyszukiwanie danych z obszaru interesującego nas akwenu, które udostępnili inni użytkownicy. Dane te mogą być pobrane z Garmin Connect na kartę microSD/SD i użyte na kompatybilnym ploterze nawigacyjnym Garmin. Wyświetlać je można jednocześnie z własnymi mapami Quickdraw Contour na ekranie chartplottera.

Garmin Quickdraw Community znajduje się pod adresem garminconnect.com/quickdraw. Aplikacja Quickdraw Contours jest wgrywana fabrycznie w urządzeniach echoMAP CHIRP i dostępna w bezpłatnej aktualizacji oprogramowania dla urządzeń echoMAP i wielu produktów z serii GPSMAP. Współpracuje z wieloma przetwornikami głębokości, w tym z Garmin Panoptix, HD-IDTM, DownVü oraz NMEA 2000.

Źródło: Garmin Polska


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Radarowe filmy satelitów ICEYE
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS