wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2015-12-24| GNSS, Geodezja, GIS, Sprzęt

Satlab pomierzył dno kopalni piasku w Rykach

Echosonda Satlab SLD-100 wraz z odbiornikiem GNSS Satlab SL300: czy takie połączenie urządzeń sprawdzi się w zalanych kopalniach odkrywkowych?


Satlab pomierzył dno kopalni piasku w Rykach

W ocenie krajowego dystrybutora tych instrumentów to idealne rozwiązanie do pomiaru dna z centymetrową dokładnością przy zachowaniu niewielkich rozmiarów sprzętu (zaledwie 2,5 kg). Zastosowanie mobilnego i małego zestawu echosondy Satlab SLD-100* oraz odbiornika Satlab SL300 (bez anteny zewnętrznej) pozwoliło wyznaczyć współrzędne X, Y z dokładnością do kilkunastu milimetrów oraz głębokość zalanej kopalni z dokładnością około 10 cm. Takie rozwiązanie pozwala skrócić pracę z całego dnia pomiarów miarkami/rurami aż do 30 minut, mierząc w tym czasie ponad 60 pikiet i tworząc dzięki temu numeryczny model terenu.

* echosonda połączona jest z odbiornikiem GNSS za pomocą Bluetooth, posiada własne zasilanie na około 10 godzin pracy, nie obciąża więc baterii w odbiorniku satelitarnym

Widok w programie pomiarowym SurvCE części punktów razem z warstwicami

Źródło: Satlab Polska


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Konkretna odpowiedź została podana kilka postów poniżej - kolega chyba nie czyta ze zrozumieniem :-)
 2 
 8 
odpowiedz zgłoś
Gdzie produkcja ? "Pochodzi ze Szwecji" - a gdzie jest produkowane ? Proszę o konkretną odpowiedź jeśli to możliwe.
 1 
 2 
odpowiedz zgłoś
Wujek..... Większość marek produkowana jest w Chinach, jak nasze GNSS, ale z tą różnicą, że nasze urządzenia utrzymywane są według szwedzkich standardów produkcji (jakoś materiałów z jakich są wykonane oraz bezawaryjność czy odporność na upadek z 3m wysokości) - zapraszamy osobiście do nas by zweryfikować wszystkie nasze wypowiedzi, jeśli ktoś nie wierzy w "słowo pisane". Pytanie od BartekGeo dotyczyło konkretnego urządzenia, tj. Echosondy Satlab SLD-100 i to urządzenie pochodzi ze Szwecji.
 3 
 9 
odpowiedz zgłoś
Dość hipokryzji Większość sprzętu różnorakich marek produkowana jest w Chinach, i to nie jest nic złego jeśli tylko dba się o właściwe normy, jakość produkcji itd, przykre jest tylko to, że Przedstawicielstwa firm w Europie nie chcą mówić prawdy, a wcześniej czy później ta prawda i tak wychodzi na światło dzienne, i co ma wtedy Klient sobie pomyśleć ?
 6 
 6 
odpowiedz zgłoś
Pytanie dotyczyło echosondy SLD-100 i kraju jej produkcji. Produkowana jest w Szwecji.
 2 
 9 
odpowiedz zgłoś
Oczywiście, tak jak Trimble w USA a Stonex we Włoszech.
 8 
 4 
odpowiedz zgłoś
Dziękuję Bardzo dziękuję za "szczerą, w 100% prawdziwą odpowiedź". Pozdrawiam.
 3 
 6 
odpowiedz zgłoś
Produkowany i również składany w Szwecji.
 5 
 12 
odpowiedz zgłoś
Pytanie Gdzie jest produkowana ta echosonda ? W jakim kraju ?
 6 
odpowiedz zgłoś
INNOWACYJNE jest to, że cały sonar jest bardzo mały, mieści się na 1m tyczce wraz z odbiornikiem GNSS, który nie potrzebuje doatkwoych anten by pracować jak każdy inny pełny RTK z kilkunastomilimetroymi dokładnościami, sonar jest dokładniejszy od Garminów, ma własne zasilaniena ok 10h, banalnie prostą konfigurację polegającą jedynie na wyszukaniu urządzenia bluetooth i zatwierdzeniu połączenia. Urządzenie jest przeznaczone do pomiaru dna a nie tego co się pod nim znajduje, dlatego idealnie sprawdza się w takim miejscu jak opisywana kopalnia piasku, gdzie najważniejsze było szybkie pomierzenie punktowe głębokości zalanej powierzchni.
 5 
 11 
odpowiedz zgłoś
Do Pytam Poważnie Zestaw jest mobilny i bardzo lekki więc może go Pan wziąć w rękę tak jak mężczyzna na zdjęciu. Tylko wtedy nie jest Panu potrzebny uchwyt do łódki, tak więc może Pan go nie przyczepiać do tyczki. Tyczka jest z kompozytu, sonar i bateria ważą ok 0,5kg,odbiornik ok 900gr. więc całość będzie trochę więcej niż 1,5kg więc lżejszy od większości zestawów RTK. A tutaj ma Pan RTK echosondę Proszę o kontakt z naszym biurem to zadzwonimy i wszystko wyjaśnimy.
 5 
 11 
odpowiedz zgłoś
w słowo klucz w tym artykule to "kopalni piasku".
 4 
 5 
odpowiedz zgłoś
Nic innowacyjnego. Tysiące przekrojów mokrych przez rzeki dla ISOK wykonywane było ta metodą przy zastosowaniu sonarów Germin i programu SurvCE na kontroler z GNSS Kolida. To było 3 lata temu. Ale jest problem z ta metodą. Bo nie ma zastosowania przy zamuleniu. Wtedy wskazania sonaru nie wystarczają do określenia miąższości zamulenia. Wtedy pozostaje tradycyjna metoda sondowania. W przykładzie jest podawana głebokość 7-8 stopy, to jakies 2,5 metra. Skuteczniej jest zastosować najzwyklejszą łatę/tyczkę.
 8 
 7 
odpowiedz zgłoś
czy ten zestaw jest przystosowany do montażu bezpośrednio na człowieku? nie mam jeszcze profesjonalnej łódki, a potrzebuję zeskanować 50 km wisły w okolicach krakowa. stoję już nawet w przetargu.
 17 
odpowiedz zgłoś
A z drugiej strony, jeśli naprawdę ten zestaw kogoś interesuje, to ów ktoś zadzwoni do Satlaba, umówi się na pokaz, pozna cenę i może nawet coś utarguje. Mieszkania i samochody też kupujecie przez internet? Ludzie dzisiaj zidiocieli. Myślą, że skoro dwa odbiorniki mają tą samą płytę gnss to działają tak samo. A reszta podzespołów ? ? ? A komunikacja odbiornika ? ? ? Wiecie w ogóle co to jest ? ? ? Dajecie robić się w balona, #$%!!ie sprzedawcom najtańszych rozwiązań, którzy jak jeden mąż porównują swój sprzęt do lepszych i najczęściej droższych rozwiązań. W końcu na wolnym rynku sprzęt ma taką cenę, jaką ktoś jest za niego gotów zapłacić, więc za wyższą ceną idą dodatkowe korzyści, za które ludzie płacą, bo wiedzą co im to daje. A pisać o firmach krzakach to już mi się nie chce, bo to taka sama żenada, jak jednoosobowe firmy bez uprawnień, zaplecza i doświadczenia. P R E C Z Z D Z I A D O S T W E M
 1 
 18 
odpowiedz zgłoś
To akurat bardzo proste... Jak podajesz cenę to konkurencja też ją zna i potem są problemy przy przetargach...
 16 
odpowiedz zgłoś
Cena ? Czy można prosić uprzejmie o podanie ceny tego zestawu ? Nie rozumiem, że aby dowiedzieć się o cenę trzeba wysłać zapytanie - czy cena zależna jest od miasta z jakiego się pochodzi czy może od koloru włosów, skóry, wzrostu ? A może każdy Klient otrzymuje inną propozycję stąd taka polityka ? Rozumiem, że w przypadku zakupu więcej niż 1 sztuki zapewne można negocjować warunki zakupu ale mi chodzi o cenę 1 zestawu. A poza tym wtedy więcej osób potencjalnie zainteresowanych może się dowiedzieć.
 7 
 8 
odpowiedz zgłoś
SATLAB POLSKA Cały zestaw składa się z echosondy SLD-100 i odbiornika GNSS Satlab SL300. W skład echosondy wchodzi: uchwyt do łódki, sonar, bateria i wbudowany moduł Bluetooth. Za pośrednictwem Bluetooth łączymy echosondę z odbiornikiem SL300(nie potrzebujemy anteny zewnętrznej by mierzyć w pełnym RTK z dokładnościami do kilkunastu milimetrów). Mierząc poszczególne pikiety odbiornikiem SL300 wraz ze współrzędnymi X,Y otrzymujemy zamiast wysokości głębokość przypisaną do każdej pikiety. Więcej informacji na stronie http://www.satlabgnss.com/pl/news oraz facebook.com/satlabpl Pozdrawiamy Zespół Satlab Polska
 5 
 12 
odpowiedz zgłoś
Testowałem Testowałem to urządzenie niecały miesiąc temu na rzece. Świetne rozwiązanie bo wszystko jest na jednej tyczce. Na samym dole ten czujnik, wyżej bateria a na górze na specjalnym uchwycie z libeląodbiornik. To co mnie zaskoczyło to że rejestrator bez anteny dodatkowej mierzył jak RTK i miał 13-14mm dokładności. Złożyłem dotację na pracownika - jak dostanę i kupię to napiszę więcej.
 2 
 14 
odpowiedz zgłoś
z czego się to składa? z jakich to części się składa, bo widzę tylko tyczkę z rejestratorem i czymś jeszcze? czy to jest takich małych rozmiarów? wszystko na tej jednej tyczce? ktoś już to testował? miałbym pod to robotę więc każda opinia się liczy.
 11 
odpowiedz zgłoś
SATLAB POLSKA Na wszystkie produkty SATLAB zawsze 24 miesiące gwarancji. Zapraszamy do kontaktu po oferty cenowe na biuro@satlabgps.com Zespół Satlab
 7 
 14 
odpowiedz zgłoś
Cena ? Ile ta echosonda kosztuje ? Jaki jest okres gwarancji ?
 13 
odpowiedz zgłoś
SATLAB POLSKA Zapraszamy do kontaktu. Zachęcamy do sprawdzenia osobiście, również podłączając echosondę do własnego odbiornika GNSS. Zespół Satlab Polska www.facebook.com/satlabpl
 11 
 14 
odpowiedz zgłoś
Lepiej sprawdzić samemu No bo w większości artykuły dotyczące sprzętu to forma dodatkowej reklamy Sprzedawców, i pewnie sporo pojawiających się postów od "Klientów" to tak naprawdę zapewne pochodzi od tych lub innych Sprzedawców - chocholi taniec, lepiej tego nie czytać i jak już chce się coś naprawdę zakupić to trzeba sprawdzić samemu, bo napisać to można wiele, a rzeczywistość wszystko weryfikuje.
 19 
odpowiedz zgłoś
poprosimy ocenę praktyków, nie tylko dystrybutora. pomiar dna z dokładnością do 10 cm? kto mierzył ten wie... co to znaczy.
 2 
 12 
odpowiedz zgłoś
25 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS