Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-21| Geodezja, GIS, Edukacja, Ludzie

Elżbieta Bielecka profesorem

Prezydent Andrzej Duda wręczył dziś (21 czerwca) akty nominacyjne 57 nowym profesorom. Wśród nich jest Elżbieta Bielecka z Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.


Elżbieta Bielecka profesorem

Elżbieta Bielecka jest absolwentką (1978 r.) Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, specjalność fotogrametria. W 1990 roku na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego uzyskała stopień doktora nauk przyrodniczych w zakresie geografii za pracę pt. „Analiza struktury krajobrazu gór niskich z wykorzystaniem materiałów teledetekcyjnych na przykładzie Beskidu Niskiego”. Stopień doktora habilitowanego nauk technicznych w zakresie geodezji i kartografii otrzymała w 2005 r. za rozprawę pt. „Metoda wyznaczania obszarów o niekorzystnych warunkach dla gospodarki rolnej z wykorzystaniem systemu informacji przestrzennej”. Od 2006 r. jest zatrudniona na stanowisku profesora WAT.

Do jej zainteresowań naukowych należą: systemy informacji geograficznej, modelowanie informacji geograficznej, infrastruktury geoinformacyjne, jakość danych przestrzennych czy analizy przestrzenne.

Elżbieta Bielecka jest autorką kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w recenzowanych czasopismach o szerokiej cyrkulacji międzynarodowej (w tym w trzech czasopismach z listy filadelfijskiej), publikacji z krajowych i zagranicznych konferencji naukowych oraz referatów naukowych. Kierowała pięcioma projektami badawczymi finansowanymi ze środków KBN, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz funduszy europejskich. Ponadto w kilku innych projektach naukowych uczestniczyła jako wykonawca.

Jest recenzentem w międzynarodowych i polskich czasopismach naukowych o tematyce geodezyjnej („Acta Geodynamica et Geomaterialia”, „Geomatics, natural hazards and risk”, „Geomatics and environmental engineering”, „Real Estate Management and Valuation”, „Acta Scientiarum Polonorum”, „Miscellanea Geographica”, „Roczniki Geomatyki”).

Od 2011 r. jest redaktorem półrocznika Komitetu Geodezji PAN „Geodesy and Cartography”. Jest również członkiem rad wydawniczych takich czasopism naukowych, jak: „Geoinformation Issue” czy „Teledetekcja Środowiska” oraz autorką kilkudziesięciu artykułów naukowych, kilkunastu monografii i dwóch podręczników akademickich z zakresu GIS i SIP.

JK


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lidar odkrywa zapomniane ślady w puszczy
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS