wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-06-21| Geodezja, GIS, Edukacja, Ludzie

Elżbieta Bielecka profesorem

Prezydent Andrzej Duda wręczył dziś (21 czerwca) akty nominacyjne 57 nowym profesorom. Wśród nich jest Elżbieta Bielecka z Wydziału Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.


Elżbieta Bielecka profesorem

Elżbieta Bielecka jest absolwentką (1978 r.) Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej, specjalność fotogrametria. W 1990 roku na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego uzyskała stopień doktora nauk przyrodniczych w zakresie geografii za pracę pt. „Analiza struktury krajobrazu gór niskich z wykorzystaniem materiałów teledetekcyjnych na przykładzie Beskidu Niskiego”. Stopień doktora habilitowanego nauk technicznych w zakresie geodezji i kartografii otrzymała w 2005 r. za rozprawę pt. „Metoda wyznaczania obszarów o niekorzystnych warunkach dla gospodarki rolnej z wykorzystaniem systemu informacji przestrzennej”. Od 2006 r. jest zatrudniona na stanowisku profesora WAT.

Do jej zainteresowań naukowych należą: systemy informacji geograficznej, modelowanie informacji geograficznej, infrastruktury geoinformacyjne, jakość danych przestrzennych czy analizy przestrzenne.

Elżbieta Bielecka jest autorką kilkudziesięciu prac naukowych opublikowanych w recenzowanych czasopismach o szerokiej cyrkulacji międzynarodowej (w tym w trzech czasopismach z listy filadelfijskiej), publikacji z krajowych i zagranicznych konferencji naukowych oraz referatów naukowych. Kierowała pięcioma projektami badawczymi finansowanymi ze środków KBN, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz funduszy europejskich. Ponadto w kilku innych projektach naukowych uczestniczyła jako wykonawca.

Jest recenzentem w międzynarodowych i polskich czasopismach naukowych o tematyce geodezyjnej („Acta Geodynamica et Geomaterialia”, „Geomatics, natural hazards and risk”, „Geomatics and environmental engineering”, „Real Estate Management and Valuation”, „Acta Scientiarum Polonorum”, „Miscellanea Geographica”, „Roczniki Geomatyki”).

Od 2011 r. jest redaktorem półrocznika Komitetu Geodezji PAN „Geodesy and Cartography”. Jest również członkiem rad wydawniczych takich czasopism naukowych, jak: „Geoinformation Issue” czy „Teledetekcja Środowiska” oraz autorką kilkudziesięciu artykułów naukowych, kilkunastu monografii i dwóch podręczników akademickich z zakresu GIS i SIP.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Gratulacje dla Pani profesor
 1 
 3 
odpowiedz zgłoś
gratulacje Serdecznie gratuluję. Choc tylko kilka razy rozmawialem z Pania Profesor to uwazam, ze jest ona osobą bardzo wyważona o szerokim spojrzeniu na cala dyscypline. Jest to cos, czego nie maja wszyscy pracownicy po habilitacji. @dsa profesorów w geodezji jest niewielu. Ich liczba nie pozwala czasami ledwo utrzymać kształcenia na poziomie doktorskim. Do otworzenia studiów inżynierskich nie są potrzebni profesorowie tytularni. Nie wypowiadaj się więc z hejtem jeśli się nie znasz.
 1 
 4 
odpowiedz zgłoś
gratulacje Gratulacje dla nowej Pani Profesor od byłej pracownicy IGiKu
 4 
 4 
odpowiedz zgłoś
dsa Tak jest więcej profesorów nam trzeba, wszak panuje moda na otwiernie geodezji w coraz mniejszych miasteczkach.
 16 
 3 
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS