wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-12| GNSS, Geodezja, Instytucje

Współpraca pomiędzy GUGiK i PIG-PIB

Główny geodeta kraju podpisał porozumienie regulujące zasady i zakres współpracy GUGiK-u z Państwowym Instytutem Geologicznym. Umowa pozwoli na wymianę danych pomiędzy instytucjami oraz wykonywanie testów i pomiarów kontrolnych z wykorzystaniem satelitarnych technik pomiarowych GNSS. PIG-PIB wykorzysta system ASG-EUPOS dla realizacji projektu „Permanentny monitoring geodynamiczny Polski”. Stacje referencyjne należące do PIG-PIB zostaną wykorzystane jako dodatkowe punkty referencyjne umożliwiające dokonywanie pomiarów w ramach systemu ASG-EUPOS.


Współpraca pomiędzy GUGiK i PIG-PIB <br />
Kazimierz Bujakowski i Andrzej Gąsiewicz
Kazimierz Bujakowski i Andrzej Gąsiewicz

Zgodnie z zawartymi w dokumencie ustaleniami Główny Urząd Geodezji i Kartografii przekaże i zainstaluje urządzenia GNSS na stacjach referencyjnych w dwóch lokalizacjach należących do PIG-PIB. W przypadku rozwoju projektu „Permanentny monitoring geodynamiczny Polski – etap I”, możliwe będą instalacje także w innych miejscach.
Odbiorniki umożliwiające rejestrację sygnałów GPS zostaną zainstalowane w ciągu najbliższych miesięcy. Stacje w lokalizacjach PIG mają zostać włączone do sieci ASG-EUPOS, a odbiorniki w ciągu dwóch najbliższych lat wymienione na dwusystemowe.

PIG uzyska natomiast dostęp do danych obserwacyjnych GNSS systemu ASG-EUPOS dla realizacji projektu „Permanentny monitoring geodynamiczny Polski”. Jednocześnie Instytut zapewni odpowiednie pomieszczenia oraz łącza internetowe pozwalające na działanie nowych stacji.

Strony porozumienia określą także katalog zagadnień, w których możliwe będzie prowadzenie wspólnych działań.

W spotkaniu zorganizowanym w siedzibie GUGiK udział wzięli: dr hab. Andrzej Gąsiewicz – p.o. dyrektora PIG-PIB; Edyta Majer i Tomasz Nałęcz – zastępcy dyrektora Instytutu oraz Tomasz Czerwiński. Główny Urząd Geodezji i Kartografii oprócz Kazimierza Bujakowskiego reprezentowali Jacek Jarząbek – zastępca GGK oraz Wiesław Graszka – naczelnik Wydziału Geodezji i Systemów Odniesień Przestrzennych.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak korzystać z danych przestrzennych PIG?
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS