wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2016-05-12| Edukacja, Ludzie

Prof. Krzysztof Wilde dziekanem WILiŚ PG na kadencję 2016-20

Prof. Krzysztof Wilde został ponownie po 8 latach wybrany na dziekana Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej i zastąpi na tym stanowisku dr. hab. Ireneusza Kreję. Wcześniej funkcję tę prof. Wilde pełnił przez dwie dwuletnie kadencje w latach 2004-08. Na WILiŚ prowadzone jest m.in. kształcenie na kierunku geodezja i kartografia


Prof. Krzysztof Wilde dziekanem WILiŚ PG na kadencję 2016-20

Krzysztof Wilde urodził się 11 stycznia w Gdańsku. Jest absolwentem (1989) Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej (w latach 1999-2004 Wydział Inżynierii Lądowej, od 2004 r. WILiŚ). Sześć lat później obronił pracę doktorską na Uniwersytecie Tokijskim w Japonii (temat pracy: „Aerodynamiczne sterowanie mostami o dużych rozpiętościach za pomocą aktywnych powierzchni”). Tytuł doktora habilitowanego nauk technicznych w zakresie budownictwa uzyskał na PG w 2003 r. (temat rozprawy: „Pasywne aerodynamiczne sterowanie flatterem mostów dużej rozpiętości”; w 2004 r. nagroda prezesa Rady Ministrów), a tytuł profesora – w 2009 r.

Pracę dydaktyczną rozpoczął w 1990 r. w Katedrze Mechaniki Budowli WBL PG na stanowisku asystenta. Dwa lata późnej uzyskał stypendium rządu japońskiego i stał się słuchaczem studium doktoranckiego Uniwersytetu Tokijskiego w Japonii. W latach 1995-99 pracował na Uniwersytecie Tokijskim kolejno na stanowiskach: asystenta (1995-96), assistant professor (1996-98) oraz associate professor (1998-99). W 1999 r. powrócił do pracy w Katedrze Mechaniki Budowli PG. W latach 1999-2004 zatrudniony był na stanowisku adiunkta, a od 2004 r. – profesora nadzwyczajnego.
W latach 2002-04 był prodziekanem WIL ds. kształcenia, a w latach 2004-08 – dziekanem WILiŚ. Obecnie kieruje Katedrą Wytrzymałości Materiałów WILiŚ.

Zainteresowania naukowe profesora związane są z dynamiką budowli, diagnostyką w infrastrukturze technicznej i mostownictwem. Jest autorem lub współautorem ponad 200 artykułów oraz około 300 ekspertyz i opracowań dla przemysłu.

Prof. Wilde pełni funkcje przewodniczącego ciał doradczych ministra nauki i szkolnictwa wyższego: Zespołu specjalistycznego ds. inwestycji służących potrzebom badań naukowych lub prac rozwojowych oraz infrastruktury informatycznej nauki oraz Zespołu ewaluacji do spraw budownictwa i architektury SI-4 Komitetu Ewaluacji Jednostek Naukowych. Ponadto jest wiceprzewodniczącym Rady Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, członkiem komitetów Mechaniki oraz Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk (przewodniczący Sekcji Mechaniki Konstrukcji i Materiałów KILiW PAN), członkiem zespołów ekspertów w NCN i NCBiR oraz członkiem zarządu AZS Organizacja Środowiskowa.

Jest żonaty, ma dwie córki i syna. Interesuje się żeglarstwem, nartami, motocyklami typu cruiser i jeździectwem.

O stanowisko dziekana na kadencję 2016-20 ubiegał się również prof. Robert Jankowski (profesor nadzwyczajny w Katedrze Konstrukcji Metalowych i Zarządzania w Budownictwie).

Źródło: WILiŚ PG, DC


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS